Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha van 3 súlyvonalam hogy...

Ha van 3 súlyvonalam hogy tudom a háromszög területét kiszámolni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 15. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az hogy van 3 súlyvonalad? ...A hosszuk van megadva? vagy a szögük is?
2015. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, egy háromszög három súlyvonalának hossza van megadva, keresem az eredeti háromszög területét.

Vagy két éve ennek a fordítottja szerepelt kérdésként:

[link]

(Ez egy Java munkalap, MA a Chrome nem tölti be!! Más böngészők igen.)

A három oldallal adott "súlyvonal" háromszög területének kiszámításához egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=tLtByppCt7c

2015. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

bocsánat lemaradt a súlyvonalak meg vannak adva különböző hosszúságúak és a szögük nincs. A videó a cosinus tételt mutatja be de ahhoz kell a 3 oldal vagy 2 oldal és egy szög de itt a súlyvonalak vannak megadva tehát csak két oldal.

Ha merőlegesek lennének a súlyvonalak akkor a pitagorsz tétellel meglehetne oldani.. de így nem tudom hogy kéne

2015. ápr. 15. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első linket, a "fordított" feladatról nem láttad, vagy nem tudtad megnézni? Ott van bebizonyítva, hogy a súlyvonalakból képzett háromszög területe az eredetinek háromnegyed része. (Megfordítva: a súlyvonalakból képzett területet kiszámolod, és megszorzod négyharmaddal)

Ha szükséges, itt van a bizonyítás vége fényképen:

[link]

2015. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen így már értem köszönöm szépen a válaszaitokat! Mennek zöldek:)
2015. ápr. 16. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!