Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Dadogás felsőfokú DExam...

Dadogás felsőfokú DExam nyelvvizsga szóbelin?

Figyelt kérdés

Novemberben felsőfokú DExam nyelvvizsgára szeretnék menni, és az a helyzet, hogy beszédhibám van (dadogok, már kicsi korom óta). Szóbelin pontozzák a beszéd folyamatosságát is. Ha én ott dadogni fogok (mert úgyis fogok, főleg a plusz stressz miatt), amiatt le fognak pontozni? Mert nem vagyok hülye, tudom, mit akarok mondani, csak gyakran kimondani nem tudom, így kénytelen vagyok fejben más szóval helyettesíteni az adott, számomra nehezen kimondható szót.

Attól tartok, hogy ezt a vizsgáztató(k) úgy veszi(k) majd ki, hogy bizonytalan vagyok, nem tudom, hogy mit akarok mondani (az akadozott beszélés miatt), és emiatt elbukom a szóbelit.

Ha beleírom majd a jelentkezési lapnál, hogy beszédhibám van (dadogás), azt szerintetek a szóbeli vizsgán figyelembe veszik? Engedékenyebbek lesznek?



#nyelvvizsga #Dexam #dadogás #nyelvvizsga dadogás #szóbeli nyelvvizsga beszédhiba
2015. ápr. 18. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet azt latni, hogy a beszedhibad miatt beszelsz akadozva, vagy azert, mert gondod van azzal a nyelvvel.


Turelmesek es megertoek, ne izgulj.

2015. ápr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szerezz orvosi papírt a dadogásról, és a vonatkozó törvény értelmében kaphatsz könnyítést a vizsgán.
2015. máj. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!