Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Frekvenciamérő 1-100Hz tartomá...

Frekvenciamérő 1-100Hz tartományban?

Figyelt kérdés

Üdv!


Olyan frekvenciamérőt szeretnék készíteni, ami a fent említett tartományban üzemel. Mérési pontossága minél jobb legyen. Legjobb lenne, ha 0.1Hz pontosságú lenne, de az 1Hz-t nem haladhatja meg.

Volt valahol egy kapcsolásom, amit máshol nem láttam még, 1-1000 Hz tartományban mért és ledsorokkal volt megoldva az érték leolvasása. A legalsó sor (10 db led) volt a tizedes érték, a következő az egyes helyiérték, a felettelévő sor a tízes helyiérték stb...

Pl ha az alsó sorban 2, felette 6, afelett 4, még feljebbi sorban 9 led világított, akkor 946,2 Hz-t mért a szerkezet.

A kapcsolást sajnos nem találom, 2 napja túrom fel a házat utána.

Természetesen más kijelzővel is megfelel, azaz 7 szegmensen kijelzőkkel, a pontosság a lényeg.


Tudsz ilyen vagy ehhez hasonló kapcsolást?


A segítséget előre is köszönöm!



2015. ápr. 24. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Közös barátunk, a Gúgli bizonyára segít neked!

[link]

2015. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hm...


Mint ahogy írtam, nekem 1-100 Hz között kell minél pontosabban mérnem, a gugli pedig (és az összes általam ismert elektros oldal) Mhz-s kapcsolásokat kínál, legnagyobb részük akkora pontatlansággal mér, hogy az általam mérni kívánt intervallum bele is fér. Nem az az első dolgom, hogy egy kérdés megfogalmazódása után ide jövök.


Szóval elég a gugli linkelgetésből, aki érdemben nem tud hozzászólni a témához, kérem ne tegye, köszönöm!

2015. ápr. 24. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyat javasolok hogy kis frekvenciákon az impulzusok közötti időt mérd és abból számolj frekvenciát, ez joval pontosabb eredményt ad. ehhez pedig használj egy mikrokontrollerret, legalábbis én ezt tenném
2015. ápr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk PIC, akkor a Capture/Compare/PWM (CCP) modullal dolgozhatsz.

Ami viszont fontos, hogy a bemenő jelet valahogy úgy kell alakítanod, hogy a periódusok egyetlen pontján adjon egy jelet a kontrollernek. Praktikusan valamilyen triggerszint adott irányú átlépésekor.

2015. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!