Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy pohár a feléig van...

Ha egy pohár a feléig van töltve akkor : félig televan vagy félig üres?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 02:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha félig van TÖLTVE, akkor félig tele van. Viszont ha már félig leittál belőle, akkor félig üres, de ez csak az én elméletem. :D
2010. febr. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

ohh micsoda filozófiai kérdés ...

a poziotívan gondolkodók egyik pékdamondata amit írtál, és persze nagyon jó dolog optimistának lenni, csak az a fránya realitás attól még ott van, tehát ez adott esettől függ sztem

2010. febr. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A szükségesnél kétszer nagyobb :)
2010. febr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

.



Szerintem az alapelváráshoz kell igazítani. Milyennek kellene lennie?

Ha a poharad a csöpögő mennyezet alá teszed, hogy összegyűjtse a vizet ami a fölötted lakótól folyik mert nem zárta el a csapot, akkor félig teli lesz.

Ha egy pohár italt kapsz, amelyből iszol, az félig kiürül ilyenkor (belátható hogy nem megtelik). Természetesen a körülmények részleteinek hiányában ez nem állapítható meg objektíven minden esetben. De elbeszélés alapján is vannak támpontok ha

- már félig van

- már csak félig van


Szóval szerintem ez nem sorolható a filozófiai kategóriába annak ellenére hogy szívesen csinálnak belőle filozófiai kérdést. Mindennek van egy megelőző állapota amihez viszonyítunk, akkor is ha ez közvetlenül nem ismert.

A pohár esetében: Ha én egy fél pohár vizet teszek az ágyam melletti polcra éjszakára, akkor az én megközelítésemben azt jelenti, hogy csak félig töltöttem, tehát félig van tele. Ha viszont ezt egy egész pohár vízzel teszem, amiből ittam az éjjel, reggelre az félig kiürül, így a másik verzió, a félig üres állja meg a helyét, noha fizikai mivoltában a két állapot teljesen megegyező.



Amúgy meg azoknak, akik ennek ellenére is kutatják a félig rejtélyt, ajánlom figyelmükbe a másodfokú egyenleteket. Vizsgálják meg, a két jó megoldás közül melyik a jobb.



.

2010. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Is-is.
2010. febr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"tehát félig van tele."


Ilyen nincs. Ha félig van valami akkor az semennyire nincs tele. Keverik sokan a tellik szóval.Ellentéte meg az ürül.

2010. febr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja szerintem is hülyeség ez a félig üres, félig tele dolog. 50% ital van benne és kész.


bár úgy is mondhatom hogy

ha szar ital van benne akkor félig tele

ha meg k*rvajó, akkor félig üres :)


Persze ez arról szól hogy

- aki optimista, annak félig tele

- aki pesszimista, annak félig üres

- aki realista, annak meg tök mind1 meddig van, megissza :)

2010. febr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

.



Re: "tehát félig van tele."


Ha az általad javasolt verziót vesszük figyelembe, akkor mire gondolsz ha látsz egy egy fél pohár vízet? Az telik vagy ürül?



.

2010. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Televan teljesen. :) Üres csak, akkor lenne, ha légürestérben lenne.
2010. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
inkább aludni kéne már ilyenkor :P
2010. febr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!