Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora pusztítást végezne az...

Mekkora pusztítást végezne az ha az összes atombombát egy helyen robbantanánk fel?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, most hogy állunk atombombákkal, de a hidegháború során akkora készlet gyülemlett fel, hogy az elég lett volna a teljes földi élet elpusztítására. Ma már - szerencsére - folyamatosan semmisítik meg őket.
2010. febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Kiegészíteném. A Földi élet többszöri (!) elpusztításához lett volna elég annyi atom.
2010. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kiegészítem én is:) Akkor lett volna elég a földi életkipusztításához, ha elszórtan lebombázzák vele a földet, de ha egy helyen robbanna fel azt nem tudom.
2010. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy marhaság,de rémlik hogy egy szakértő beszélt arról hogy a Holdat is megsemmisíthetné!Az már nem semmi készlet lehet,sajnos!
2010. febr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

amikor tervezték az első atombombákat, akkor komolyan aggódtak a Manhattan-terv tudósa, hogy a felszabaduló energia begyújthatja a légkört (a nitrogén elégne a légkörből). Teller Edére jutott a feladat, hogy számítsa ki, és ő kb azt az eredményt kapta, hogy "talán nem". Persze későbbi bombák sem gyújtották be a légkört, a legnagyobb nukleáris robbantás során sem, a Cár-bombánál, ami 50 megatonnás volt.


A hidegháború nukleáris tesztjei miatt évekig kisebb volt az átlaghőmérséklet a sok por miatt, amit a robbantások a levegőbe dobtak.


A földi élővilág korábban is túlélt öriási méretű robbanásokat (meteorbecsapódások), amik általában tömeges fajkihaláshoz vezettek, de elsősorban az éghajlati változások miatt. Nagyon sokáig tarthat, mire az óriási mennyiségű por kihull a légkörből, és a napsugárzás is jelentősen csökken, amik tulajdonképp egy ökológiai katasztrófához vezetnek. Szóval ez az összes bomba egy helyen valami meteorbecsapódással érne fel, hatásaiban is. A földi élet egyébként szerintem mindenképp túlélné, ha más nem a tengerekben, óceánokban.

2010. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hát pl jó 5letnek gondolom, ha egy sivatagot robbantanak cakk-pakk fel, nem egy pontból, hanem teszem azt több 100 négyzetkilométert. Talán sikerül annyi homokot jutattni a légkörbe, hogy pár hétig beárnyékolja a Földet rendesen... :D

Gyengusz az atom, hidrogén az oké, de az atombombák gyengék és nem növelhető a méretük korlátlanul.

2010. febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
krvanagyot
2010. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hát én nem vagyok túl okos az ilyen dolgokban,de szerintem

fél föld eltünne(vagy az egész,nemtom).

2010. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Estrada Juan válasza:

A helyes valasz a pontos kerdesre a SEMMILYET mivel senkinek sincsenek atombombai... fuzios mas neven hidrogen bombakkal rendelkeznek az ilyen hatalmak. A kerdezo nyilvan erre volt kivancsi. A foldnek meg a legnagyobb fuziosbomba a car bomba is kb olyan mintha azokat a regi papirba csomagolt kovakoveket dobalnank egymashoz.

Eloszor is a masik nagyon nepszeru tevhit, hogy az osszes nuklearis fegyver radioaktiv sugarzast bocsajt ki, hat ez nagyon nem igaz, a fuziosbombat is egy kisebb atombomba inditja be de ezek sugarzasa gyakorlatilag elhanyagolhato.

Tovabba az emlitett 50 megatonnas car bomba 2 millioszor gyangebb mint a yukatan felszigetbe becsapodott meteorit, es hat mint sajat magunkon tapasztaljuk az sem pusztitotta el a foldi elet. Meg a hideghaborus fegyverkezes csucspontjan is elkepzelhetetlen tavolsagra voltunk attol, hogy a foldi elet szamara jelentosebb karokat okozhassunk. Emlekeim szerint max 20-30 ezer a carbombatol messze messze gyengebb nuklearis fegyverrel rendelkeztunk. Ha 20K car bombaval szamolunk es adunk neki egy 10es szorzot mert strategiai pontokra dobjuk le akkor is a font emlitett meteorit pusztito erejenek mindossze 1%ahoz jutunk. Ez egy iszonyat felul becsult szam pontosabb szamitasok olyan 0,1-0,01kozott lehetnek vagy annyi sem.

Mindenesetre az teny, hogy a magas technologiatol fuggo tarsadalmakat eleg sulyosan erintene, de addig egy afrikai torzs csak annyit venne eszre, hogy kicsit lehult az ido a felvert portol...

Es hat ne felejtsuk mar el, hogy a foldi elet sokkalta tobb es szinesebb mint az ember egymaga. Es hat a termeszet szempontjabol a chernobili robbanas volt a legjobb ami tortenhetett, beton dzsungel helyett burjanzo zold, alatvilagban gazdag tajja valtozott vissza. Bizonyitva, hogyha ilyen sugarzast kibocsato fegyvereink lennenek azzal is csak sajat magunkat szivatnank, virusok bakteriumok kifejezetten elveznek.

A holdat elpusztitani... megha magrobbantanast hajtanank vegre az osszes toltettel is erosen kerdeses, hogy szetvetne. Kulso robbantasok meg talan atlagosan par centit lefaragnanak belole...

Ezeket a tevhiteket azert terjesztettek a tudosok, h ezzel gatoljak meg ezen fegyverek beveteset.

2017. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szétesne a Föld
2017. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!