Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Legmegbízhatóbb IQ teszt az...

Legmegbízhatóbb IQ teszt az interneten?

Figyelt kérdés

Először is: tudom, tudom, az interneten található IQ tesztek közül egy sem teljesen megbízható.

De van olyan, ami KÖZEL hasonlít az igazira, esetleg a valós értékhez közeli értéket ad meg?


Egyszerűen csak érdekel.


(Egyébként, egy plusz kérdés, ha nem gond: láttam egy oldalt híres emberek IQ-járól, és szerepelt benne Platón. Az övét honnan tudják? Spekuláció/találgatás? Vagy már akkor is voltak IQ tesztek?)



2015. ápr. 28. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


(Nem voltak még tesztek akkoriban, úgyhogy találgatás.)

2015. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:
29%

A dán Mensa tesztjét szoktam inkább ajánlani: [link] . Ez nagyon hasonlít a Mensa hivatalos tesztéjre. A mensa.hu -n lévő próbatesztek tartalmaznak olyan elemeket is, amit a hivatalos teszt nem mér, van mondjuk matematikai, nyelvi, műveltségi vetülete is, míg a hivatalos teszt kizárólag logikai intelligenciát mér. Ez alkalmasint egyébként lehet erénye is éppen úgy a próbatesztnek, mint hibája. Nézőpont kérdése. De kétségtelen, hogy a dán teszt sokkal jobban hasonlít a hivatalos tesztre, és elég jól kalibrált, bár az életkort nem veszi figyelembe.


> láttam egy oldalt híres emberek IQ-járól, és szerepelt benne Platón


Lehet spekuláció, de lehet valamiféle módszertana is az összevetéseknek. Így látatlanul azért én ajánlanék némi szkeptikus hozzáállást, bár kétségtelen, hogy az IQ alapvetően az átlaghoz mért érték, így egy-egy kor kimagasló logikai képességekkel rendelkező gondolkodójának valószínű tényleg elég magas IQ-ja volt. A munkásságuk területéből esetleg lehet következtetni az IQ-ra is, de azért ez eléggé saccolgatás lehet csak.

2015. ápr. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Második: A mensának van már adaptív tesztje, az olyasmi, mint a dán verzió.
2015. ápr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2xSü ***** válasza:
21%
Igen, ez valóban hasonló, csak az meg magasabb tartományokban már nem mér. Maximum 125-ös eredményt ad. A dán teszt mérési tartománya kicsivel nagyobb ennél. De igen, ez már jobban hasonlít a hivatalos tesztre, erénye, hogy gyorsabban lehet végezni vele, mint a dán teszttel.
2015. ápr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A norvég mensas tesztre keress rá az tetszett nekem a legjobban, de [link] itttalálsz párat
2015. máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!