Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Titeket mi motivál abban,...

Titeket mi motivál abban, hogy fejlesszétek magatokat tudomány terén?

Figyelt kérdés
Miért olvastok/néztek/hallgattok tudományos könyveket/műsorokat?

2015. máj. 6. 14:25
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
Kíváncsiság.
2015. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha elhatározom hogy kifejlesztek egy találmányt, akkor azzal kapcsolatban lévő tudományokba belemélyedek. Hogy minél jobb munkát végezhessek azon a téren. Ehhez általában nem elég az a tudás amit egy egyetemen tanítanak, hanem a világ koponyáitól is tanulni kell, illetve egyéni felfedezés is van benne.

De érdekel például az emberiség azon múltja is amit még nem ismerünk. Például a piramisok titkai.

Vagy a jó egészséggel kapcsolatos ismeretek. Mivel mindenki szeretne minél tovább fiatal és egészséges lenni.

2015. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:

Mert vagy sz@rral vagy tele az agyad, vagy valós dolgokkal; nincs igazán választási lehetőség.


Vagy ha mondjuk holnap jönnek a zombik, vagy átkerülsz a lovagkorba, mint Mark Twain hőse, akkor ki fogja neked kitalálni, hogy hogyan kell egy kerék kerületét kiszámolni, vagy ruhát fertőtleníteni? :p

2015. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Engem több dolog is motivál. Mint az első válaszoló írta a kíváncsiság. Szeretem megfigyelni az emberek viselkedését ezért érdekel, hogy a történelem híres személyiségei milyenek is voltak. A piramisok, a természet, a világ felépítése. Szerintem vannak emberek, akikben eleve egy jó adag kíváncsiság és megérteni vágyás van. A másik, hogy mi az élet értelme? Mi a fenét csináljak? Én a tanulást, tudás szerzést, megismerést és ezek átadását választottam. Harmadiknak: Van egy mi lenne ha kezdetű gondolatom, amely átmegy teljes fikcióba aztán elkezdek azon gondolkodni miként kéne megvalósítani. És ezekhez bizony rendkívül sok dolog után kell néznem és rám ragadnak az információk. A nyelvek terén az emberekkel való fecsegés és a könnyebb utazás lehetősége motivál.
2015. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!