Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miben különbözik a két mikrohu...

Miben különbözik a két mikrohullám?

Figyelt kérdés

A mikró ~2,45 GHz-es mikrohullámmal, a WiFi router pedig 2,4-5 GHz-es mikrohullámmal működik (300MHz-től 300 GHz-ig mikrohullám). Miért veszélyes a mikró által létrehozott, és miért biztonságos a router által küldött mikrohullám?


Persze, a WiFi jel is lehet káros a szervezetre, de gondolom nem olyan nagy mértékben.



2015. máj. 6. 21:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmiben sem különböznek, maximum a teljesítmény sűrűségben.

A router 50mW-100mW teljesítményű a mikro pedig 500W-800W.

2015. máj. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

(Huh, 8.-as fizikával megérteni ezt. Pedig idén az elektromosságból még kitűnő is voltam :D)


A teljesítmény sűrűségét úgy kell érteni, mint mondjuk a vízcsapot?: Ha enyhén nyitjuk meg, akkor kevés víz jön (router), de ha teljesen megnyitjuk, akkor egységnyi idő alatt több folyik belőle (mikró)? A víz, mindkét esetben víz, csak a "sebességük" más.

2015. máj. 6. 21:35
 3/15 A kérdező kommentje:

Teljesítménysűrűseg mértékegysége: mW/cm2

Akkor a router ugyanazt a frekvenciát jobban szétszórva, és kisebb teljesítménnyel (csak kb. 100mW) használja, mint a mikró?

Köszönöm, hogy elindítottál a (talán helyes) megoldás felé! :) (Vagy ha ugyanezt írtad, csak nem értettem, akkor: Köszönöm szépen a segítséget!)

2015. máj. 6. 22:12
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
a mikrónak alapból sokkal nagyobb a teljesítménye, és azt nem szórja széjjel mint a wifi, ahogy azt írtad is.
2015. máj. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a biosztanárunk tévedett azzal kapcsolatban, hogy a vezeték nélküli technológia (konkrétan a WiFi) rákkeltő hatású?
2015. máj. 6. 22:26
 6/15 A kérdező kommentje:

(Folytatás):

A rákkeltő hatás mellett a szaporítósejtek génjének roncsolódását is felhozta. Na meg az elektroszmogot.

2015. máj. 6. 22:37
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Megoszlanak a vélemények erről.


Konkrétan a wifi nem rákkeltő, ez hülyeség. Konkrétan a mikrohullám se rákkeltő. Az lehet rákkeltő, ami az ételben kialakul a mikrohullám hatására, és az is leginkább akkor, ha nincs rendesen átmelegítve az étel.


De nem úgy kell elképzelni, mint egy vírust, hogy hopp 1x nem melegíted meg rendesen, akkor benned van. Ezt fokozatosan, huzamos ideig kell művelni.


A sok telefonálás sem egészséges, mert a generált hullámot gyakorlatilag bombázza magából a telefon, hogy a kilométerekre lévő adótoronnyal kapcsolatba lépjen. És közvetlen az arc (fül, nyálmirigy, pajzsmirigy(ek)) mellett ez cseppet sem jó dolog hosszabb távon. Nem beszélve arról, ha ezzel egy időben okostelefon esetén be van kapcsolva a wifi (+ szinkronizálás, mert minek azt kikapcsolni) és/vagy a GPS is.



Jól tudja a biológia tanárod, de ez egyik sem fog kialakulni átlagos használat esetén. De ott vannak például nagy cégeknél a szervertermek. Nem szabad sokáig bent tartózkodni, mert az ottani elektroszmog már jóval károsabb, mint egy itthoni.


Kis, vagy nagyon szigetelt számítógépezős szobában is érdemes többször szellőztetni, mert az elektroszmog fáradtságot, levertséget, immungyengeséget okozhat az arra érzékenyebbeknél.

2015. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

1. A mikrohullámú sugárzás nem ionizáló hatású, nem radioaktív sugárzás - tehát nem közvetlenül rákkeltő.


Nincs meg hozzá az energiája:

E = h * f, ahol

* E - az elektromágneses sugárzás energiája jouleban

* h - Planck-állandó (6,626 * 10 ^ -34 J)

* f - a frekvencia hertzben


A távoli ultraibolya-, röntgen- és a gamma-sugárzás már az - de az már messze van a mikrohullámtól (közte ott van még az infravörös, a látható tartományú és közeli ultraibolya sugárzás - lásd: [link] )


2. Nagyon sok áltudományos rémhír jelenik meg - általában szenzációhajhász bulvár-, ezoterikus-, női- (itt kérnék elnézést a hölgyektől hogy ilyen szenny cikkeket akarnak lenyomni a torkukon), öko-/bio-, UFO-magazinokban - arról hogy "hú de káros a mikrohullámú sütő, mind meghalunk!".


A fő érve ezeknek a cikkeknek, hogy a mikrohullámú sütőben történő főzéskor a vízmolekulák "szétszakadnak". 8-os kémiatudással belátható, hogyha a vízmolekulák - amelyek rém egyszerű szerkezetűek: két hidrogénatom kapcsolódik egy oxigénatomhoz kovalens kötéssel - ha ezek szétszakadnak, akkor hidrogén- és oxigénatomok jönnének létre - lényegében ugyanaz, mint vízbontáskor: durranógáz.


De ilyen nem történik a mikrosütőben. Csak az történik, mint minden főzési folyamatnál: a vízmolekulák közötti gyenge hidrogénhidak szakadnak szét - de ezek a főzés után újból egyesülnek.


És vannak további érvek is - ezek legszebben összeszedett cáfolata olvasható itt: [link]


3. Összegészében a látható fénynél alacsonyabb frekvenciájú elektromágneses tér az általában használatos készülékeknél az egészségügyi határérték alatt van (a szervertermekben is - ha nem így lenne, nem forgalmazhatnának ilyen készülékeket a gyártók).

[link]


Jelenleg a kutatók nagy kérdése, hogy van-e hosszútávú hatása az elektromágneses tereknek. Van egypár kutatás ami nagyon kis mértékű megemelkedett kockázatról számol be, de ezek nincsenek megerősítve:

[link]

2015. máj. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

"Kis, vagy nagyon szigetelt számítógépezős szobában is érdemes többször szellőztetni, mert az elektroszmog fáradtságot, levertséget, immungyengeséget okozhat az arra érzékenyebbeknél."

Cum hoc ergo propter hoc.


A "kis, vagy nagyon szigetelt számítógépezős szobában" azért kell szellőztetni, mert az ott levő oxigént elhasználjuk, és feldúsul a szén dioxid a szobában - ez okozhat "fáradtságot, levertséget". No meg a mozgáshiány.

2015. máj. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha fényből vagy infravörös sugárzásból ér ezerszer erősebb a normálisnál, attól is megsülsz. Ha egy cserebogár megy neked 30 km/h sebességgel, az is más, mintha egy 100 tonnás vonat. Egyszerűen arról van szó, hogy más teljesítmény, más energia.


Biológiatanárod meg adja vissza a diplomáját. Rákot csak ionizáló sugárzások okoznak, konkrétan elektromágneses sugárzás esetén az ultraibolya és a felettiek.

2015. máj. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!