Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Káros a mikró? Többi lent

Káros a mikró? Többi lent

Figyelt kérdés

Már olvastam kérdést itt ezzel kapcsolatban, de nem volt nekem meggyőző.


Pár éve, az egyik fizika tanáromat kérdeztem, aki szerint káros. Nem tudom már mit is mondott, de valamit az atomokról meg protonokról beszélt, hogy a víz molekuláris szerkezete vagy mi átalakul, mert hogy elvon 1 protont vagy hozzáad nem tudom:D és hogy ettől károssá válik.


Nem tudom már pontosan mit mondott, lehet nem is protonról beszélt. A lényeg az, hogy valamit elvon vagy hozzáad, és ettől más lesz, és ezért káros szerinte.



2013. dec. 23. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon leegyszerűsítve a mikrohullámú sugár ütközteti az anyagban lévő molekulákat, ezáltal hő termelődik, ettől melegszik fel az étel vagy a víz. Persze, hogy káros, de azért van a mikrohullámú sütőnek vastag fala, hogy onnan kifelé már ne kerüljön.


Ez már lehet, hogy kamu, de régebben azt olvastam, hogy ha beleteszünk egy telefont a mikróba, becsukjuk az ajtót, akkor ha jól szigetelt a sütő, a telefon nem fog kicsörögni ha felhívod. Természetesen a sütőt magát nem kell bekapcsolni... Ha pedig kicsöng, akkor rosszul szigetel.

2013. dec. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy maga a mikrohullám káros, de ő valami olyasmiről beszélt, hogy atomi szinten művel valamit, amitől ha megesszük utána az ételt, akkor az már nem feltétlenül lesz jó hatással a szervezetre. Ez igaz?
2013. dec. 23. 09:42
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Az a helyzet, hogy eddig még nem született olyan egyértelmű kimutatás, ami szerint az így felmelegített ételek károsabbak lennének. Ha így lenne, betiltanák a mikrót...
2013. dec. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az azért durva lenne ha megváltoztatná a víz szerkezetét,tudtommal a mikróban nem történik se maghasadás,se fúzió:D
2013. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fizikatanár állít ilyet, az nem semmi. Vajon milyen tudást adhat át a diákoknak? :-(


Csak remélni tudom, hogy a kérdező értett félre valamit nagyon...

2013. dec. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vagy lehet nem is a mikróról beszélt, hanem a csökkentett deutérium tartalmú vízről O.o lehet erről beszélt, hogy itt csinálnak valamit a vízzel, és emiatt "szomjan pusztulnak" a rákos sejtek
2013. dec. 23. 19:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez is hamis.

Vagy te értesz valamit nagyon rosszul - vagy a tanár.

Remélem, hogy te.

2013. dec. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem káros a mikroban melegített étel. Fogyasztásra tökéletes !


A mikro sugarai károsak, de az ajtó rendes becsukásáa után már kívülre nem jut sugárzás

2013. dec. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!