Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Időutazás elmélet?

Időutazás elmélet?

Figyelt kérdés
Szóval elgondolkoztam ezen a dolgon és arra jutottam, hogy igen is létezhet... Ha figyelembe vesszük a fény terjedési sebességét és a föld forgását és megalkotjuk a megfelelő képletet és eltudjuk érni azt a gyorsaságot, akkor elméletben vissza tudunk jutni az időben. Akkor most jön az a kérdés, hogy eddig miért nem jött vissza senki sem? Arra azt tudnám válaszolni, ha megtennék ezt egy olyan időbe való visszajutással ahol még nincs feltalálva az időutazás akkor veszélybe sodornák azt, mivel ha visszamegyek a múltba akkor megváltoztatom a jelent ergo megszűnik az és vele a jövő ezáltal ujjat alkotva ahol még nincs feltalálva az időutazás. Gondolom törvényi szabályozás vagy egyéb szankciók miatt nem jönnek ide! Mi a véleményetek?
2015. máj. 8. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy elméletben is csak "előre" lehet utazni?
2015. máj. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Óóó, már hiányzott, egy kis péntek éjjeli időutazás! Úgyis olyan rég időutaztunk már itt a Gyakorin...
2015. máj. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez mitől elmélet? Legfeljebb ötlet.
2015. máj. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Szóval elgondolkoztam ezen a dolgon és arra jutottam, hogy igen is létezhet..."


Jó, akkor kérlek mond el nekünk, hogyan is képzeled az időgép megalkotását. Jó, vissza lehet utazni. Na de mivel? És hogyan készítsük el? Ha ezt is megmondod nekünk, akkor elhisszük.

2015. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2xSü ***** válasza:

Elgondolkodtam, igenis tud az ember mindenféle gép nélkül repülni…


Jól hangzik, csak hülyeség (már elnézést).


A képletet ismerjük. Az idődilatációt így tudjuk kiszámolni a speciális relativitáselméletben:


t' = t * 1 / √( 1 - v²/c² )


A t pozitív, hiszen alapvetően pozitív időhöz kellene nekünk egy fordított irányú idő. Az 1 is pozitív. a nevező meg a gyökjel miatt nem lehet negatív. Így ez az érték nem lehet negatív.


A képlet ez, az általános relativitáselmélet még tesz egy csavar bele, de alapvetően ugyanez a helyzet. Nem az a gond, hogy nem alkottuk meg a képletet, hanem az, hogy a képletet már megalkottuk, és az elvileg nem teszi lehetővé az időutazást ilyen formában. Van erre más elvi lehetőség, de ez csak elvi lehetőség. Féreglyukak elvileg elképzelhetőek, de ez nem jelenti azt, hogy valóban léteznek is.


> Akkor most jön az a kérdés, hogy eddig miért nem jött vissza senki sem?


Lásd fent. Mert erősen valószínű, hogy nem lehet.


> Arra azt tudnám válaszolni, ha megtennék ezt egy olyan időbe való visszajutással ahol még nincs feltalálva az időutazás akkor veszélybe sodornák azt, mivel ha visszamegyek a múltba akkor megváltoztatom a jelent ergo megszűnik az és vele a jövő ezáltal ujjat alkotva ahol még nincs feltalálva az időutazás.


Az „ujjat” fájt. Új (hosszú ú, egy j) = nem régi. Ujj (rövid u, két j) = öt valami a kézfejeden. De gondold tovább az elméletedet. Oké, nem alkotjuk meg az időgépet, tehát a jövőben nem fog senki visszajönni, ergo semmi nem fogja megakadályozni, hogy feltaláljuk az időgépet. Ez így ördögi kör, paradoxon.


> Gondolom törvényi szabályozás vagy egyéb szankciók miatt nem jönnek ide!


Akkor nagyon törvénytisztelőek úgy tűnik. Eléggé valószínűtlen. Meg az időgép feltalálása és a törvény megalkotása között lazán utazgathattak volna. Sőt vissza lehet menni időben, és megakadályozni a törvény létrehozását.

2015. máj. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hajaj, a tudományos elmélet nem ott kezdődik, hogy ülsz otthon, szeretnéd, hogy valami lenne, és etől lesz is. Hipp-hopp lehetségessé válik mondjuk a 0 Klvin alá hűtés, mert azt szeretném. Nem, ez nem így megy. Elő kell rukkolnod a konkrét számításokkal, amik megdöntik az eddigi konkrét számításokat.


"Ha figyelembe vesszük a fény terjedési sebességét és a föld forgását"


Hogy érted, hogy "HA" figyelembe vesszük? Ezeket eddig is figyelmbe vettük. Hogyan kellene MÁSHOGY figyelembe venni, mint ahogy eddig tettük? Amit eddig mondjuk nevezőbe raktuk, írjuk inkább számlálóba? Vagy mi? És miért?


"és megalkotjuk a megfelelő képletet és eltudjuk érni azt a gyorsaságot"


Ja hogy neked nincs is meg a megfelelő képlet. Csak ülsz otthon, és azt hiszed, hogy kell lennie egy képletnek, amit valakinek csak fel kell fedeznie. Hát a dolog nem úgy működik, ahogy elképzeled. A képleteket az emberek nem feltalálják, és akkor onnantól kezdve az adott dolog létezik. Pont fordítva, előbb fogják az adott dolgot, megnézik, hogy hogyan működik, majd a működést megpróbálják leírni egy képlettel.


Nézz kevesebb sci-fit, és próbáld meg megérteni a fizikát.

2015. máj. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
* ettől
2015. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!