Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora a mozgástér az emberi...

Mekkora a mozgástér az emberi intelligencia és a társadalom fejlettsége között?

Figyelt kérdés

Elvileg a 10 ezer évvel ezelőtt élt emberek intelligenciája azonos volt a mai emberekével, olyat is hallottam, hogy akár alacsonyabb is lehet a mostani átlag, mint a 10 ezer évvel ezelőtti. A társadalom viszont jóval fejlettebb most, mint 10 ezer évvel ezelőtt.


Mennyi a potenciál a társadalmi fejlettségben, illetve milyen összefüggés van az ember intelligencia és a társadalmi fejlettség között?


Másképp fogalmazva, a jelenlegi intelligenciával mennyivel fejlettebb társadalmat lehet kiépíteni?


Esetleg mi lehet a minimum szint?


2015. máj. 9. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a társadalom fejlettsége nem csak az intelligenciától függ, hanem a felhalmozott tapasztalattól is. Tehát mondjuk eleink még csereberéltek, mert nem merült fel a pénz szükségessége. Aztán miután valaki kitalálta, és jónak bizonyult, mások átvették. Ma nem azért használunk pénzt, mert olyan okosak vagyunk, hogy naponta feltaláljuk, hanem mert ismerjük az előnyeit (és hátrányait), tudjuk, mivel jár a használata. A törvénykezés ugyanígy: Nem azért vannak olyan bonyolult törvénykönyvek, mert a jelenlegi kormány vagy a bírók ilyen okosak, hanem a felhalmozott tapasztalat alapján hosszú idő alatt alakult ki ez a rendszer.

Ha most minden történelmi (gazdasági, stb.) ismeret elveszne, akkor kezdenénk elölről, az alapokról az építkezést. Szerintem például a 20-30 ezer évvel ezelőtti társadalmak fejlődése azért volt lassabb a maiaknál, mert az információ, a tapasztalat kisebb hatékonysággal adódott át a generációk között. És persze kapcsolat is kevesebb lehetett a távolabbi csoportok között, így egymástól is nehezebben tanultak. (De ez csak saját vélemény.)

2015. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!