Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok beilleszkedni...

Miért nem tudok beilleszkedni a társadalomba, ha magamhoz képest magas IQ-val rendelkezem?

Figyelt kérdés

4 éve mértem 3-4 teszttel, mindegyik esetben 120 felett volt. Legutóbbi nyáron megint megcsináltam 3-4 teszttel, és 125 feletti értékeket sikerült magamból kipréselnem. (Önmagában ez még nem figyelemreméltó, de saját magamhoz képest soknak tartom.)


Beszélgetést kezdeményezni nem tudok, ha más kezdeményez, nagyon nehezemre esik folytatni, egyszerűen nem tudok mit mondani a másiknak. Senkivel sem találom meg a közös hangot, nem tudok miről beszélgetni a többiekkel. Ez kellemetlen. Nem mintha annyira hiányozna, de ez biztos nem normális dolog. Sokszor viselkedem retardált módon, basztatom a környezetem, lehet ilyen állatias módon próbálok nagyon kevés kapcsolatot kiépíteni és megtartani - ha valaki nem ismerne, de látna olyankor, rávágná habozás nélkül, hogy egy 80 IQ-s szakmunkás bunkó vagyok.


Ez betegség? Ha igen, mi a neve? Hogy tudok segíteni magamon? Örülnék, ha nem kellene gondolkoznom, hogy mit mondjak mikor kinek vagy hogy folytassam a beszélgetést. :S


Köszi, ha írsz!


18/f


2012. jan. 26. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Szóval 125+ az IQ-d...

Remek, gratulálok.


A probléma abban rejlik, hogy - ugyan tudod mennyi az IQ-d - mégsem tudod MIT JELENT AZ IQ.

Röviden, hasból: "absztrakt problémamegoldási képesség". Mégrövidebben (bár talán ez már nem pontos) MATEK.


Az emberek sajnos nem absztrakt logikai problémák...

Ami azt jelenti, hogy az IQ és a szociális képességek között GYÉR a kapcsolat: nem következik a magas IQ-ból hogy az ember tud bánni a másikkal.... És alacsony IQ-val is lehet népszerű az ember....


Van egy másik intelligencia szint is (meg még több egyéb is ma már, mert rájöttek hogy az IQ csak matek-jellegű dolgokat méri meg...):

ÉRZELMI INTELLIGENCIA

Ez kb azt jelenti, hogy mennyire tudod kontrollálni magad ha baxtatnak, ha érzelmileg valami rossz történik, mennyire kerülöd a veszekedést, a vitát, mennyire tiszteled mások érzéseit....

Semmi köze az IQ-hoz, de nagyon-nagyon sok köze van ahhoz hogy az emberekkel milyen a kapcsolatod....


Na, csinálj pár EQ tesztet (nem néztem, de gondolom van neten) és írd le ide milyen eredményt dob ki...


Bár a "panaszod" alapján nem fog túl dícséretest mutatni...



Még egy dolog: a magas IQ-júak között sokan - de nem mindenki - elszáll magától, hogy ő felsőbbrendű a népesség 97%-ánál és nagyképű lesz... Talán te nem ez a kategória vagy, de figyelj arra, hogy ne IQ-ban mérd az embereket.... Hidd el, azok akik a törvényeket hozták amiket be kell tartanod az országban.. Ők sem voltak IQ-bajnokok... Ahogy a politikában kb senki... Mégis ők irányítják az életed... Szóval az IQ matekozásban méri az izomerőt, de a valódi életben csak egyik végtagod 4 (vagy több) közül....

2012. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
59%

Teljesen egyet értek az első válaszolóval. Az IQ-nak kb semmi köze nincs az emberi kapcsolataidhoz.


Ahhoz, hogy valakivel beszélgetni tudj, kell egy bizonyos intelligencia, de nem az IQ. Hanem hogy hozzá tudsz szólni témákhoz. Tudod, hogy mi történik a mindennapokban, sport, autók, gépek, zenék, szokások, stb. Ami az átlag embert érdekli. Mert tök idegennel csak akkor tudsz beszélgetni, ha van közös téma. Vagy az adott szituációról beszélsz. "Szép időnk van" . Na ezt pont ne mondd. De ez a szituációs verzió pl. Legyél kreatív. És érdeklődő.

2012. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát oké ezt az érzelmi intelligenciás dolgot megcsinálom, köszi szépen a válaszokat, remélem segíteni fog "normális életet élni"! :)
2012. jan. 27. 23:01
 4/5 anonim ***** válasza:

"Miért nem tudok beilleszkedni a társadalomba, ha magamhoz képest magas IQ-val rendelkezem?"


A két dolognak semmi köze egymáshoz.


"Senkivel sem találom meg a közös hangot, nem tudok miről beszélgetni a többiekkel"


Nincs olyan, hogy "a többiek". Különféle emberek vannak. Úgy tűnik, nem sikerült eddig kiválasztani a neked megfelelőket.


Akivel már ismeritek egymást és van kölcsönös szimpátia, azzal tudsz beszélgetni.


Egyébként ha nem tudsz MONDANI valamit, akkor a legcélszerűbb KÉRDEZNI. Mivel a legtöbb ember képtelen kérdezni, inkább mondja a magáét, ezért a vicc az, hogy ha sokat kérdezel (persze nem aránytalanul sokat), akkor jó társalgónak fogsz tűnni.


"Ez betegség? Ha igen, mi a neve? "


Kamaszkor a neve. Gyakorlással fejleszthető a kapcsolatteremtés és kommunikáció.


Pl. figyeld meg, hogy ha érdeklődő vagy mással szemben (kikéred a véleményét, reagálsz arra, amit mond, stb.), akkor ő is érdekesnek fog találni téged. Egy olyan folyamat indul be, amiben növekszik egymás iránti érdeklődésetek, és ha megismertétek egymást, akkor egyre inkább lesz közös téma is.


Barátság építésére az is egy eszköz, ha segítesz valakinek, DE (ez fontos), te is kérsz tőle dolgokat.

2012. jan. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem kicsit magasabb az IQ-m, főiskolát is végeztem naés?? MÉGIS bizonyos esetekben, környezetben és személyeknél ugyanez a problémám, mint neked! Ez pszichológiai dolog és hogy mennyire vagy szociális! Egy buta takarítónő is tud locsogni non-stop hülyeségeket egész nap. Esetleg valamilyen szintű szociális fóbiád van. Ha már rendellenességet kérdeztél.
2016. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!