Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen magasról kéne leugranom...

Milyen magasról kéne leugranom ahhoz, hogy 2 percig essek?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, 54kg vagyok.
2015. máj. 18. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Itt inkább az a kérdés mekkora sebességre gyorsulsz fel 2 perc alatt 10m/s^2 gyorsulással.


továbbá


a=s/v


már csak ezekből a képletekből is lehet sejteni, hogy a gravitációs gyorsulás nem függ a testek tömegétől (az hogy mekkora helyzeti energiád lesz az már igen)


Galilei meg ilyenek Newton... Amúgy ha ez mind érdekel miért nem figyelsz oda fizikán?

2015. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:
Nem hibázhatsz sokat, ha a zuhanás végsebességével számolsz, az meg 200 km/h körül van. Az 55,5 m/s. Két perc esetén akkor 6660 m. A nulláról gyorsulási szakasz miatt kicsit kevesebb elég.
2015. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

> „Itt inkább az a kérdés mekkora sebességre gyorsulsz fel 2 perc alatt 10m/s^2 gyorsulással.”

De jó, hogy ott van egy kérdés, és kitalálsz helyette egy másikat…


> „már csak ezekből a képletekből is lehet sejteni”

Egy képletet írtál, és az is rossz.


Wadmalac válaszához csak annyit tennék hozzá, hogy az számít a legtöbbet, hogy milyen pózban esik a kérdező. Szerintem néhány ezer méteresre már csak ezzel is ki lehet nyújtani a válaszok időtartamát. Szóval 4-7 ezer méter. (Számít még a levegő sűrűségének változása és a tömeg is, bár ezek kevésbé. Jah, és az, hogy akarsz-e nyitni ejtőernyőt a végén.)

2015. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
akkor legyen a=v/t
2015. máj. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nemtudom hova gondoltam egyébként, de ugyan azt mondtam én is mint wadmalac csak nem annyit tettem oda, hogy a gyorsulásvégsebességével számol, hanem hogy azt hogy kapja meg
2015. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

> „de ugyan azt mondtam én is mint wadmalac”

Bocsánatot kérek, nem akartam kiforgatni a szavaidat, de fura volt, amit írtál.


És én is elrontottam, mert Wadmalac egy aránylag kicsi esési sebességgel számolt, tehát alsó becslést adott a magasságra, így 4-7 ezer helyett inkább 6..10 ezer métert kellett volna írnom.

2015. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, az számít a legtöbbet, hogy milyen pózban ugrasz, széttárt karokkal, vagy fejest, testhezálló-e a ruha, stb.

És bizony számít a levegő sűrűségének változása is: 6 km magasan már kevesebb mint a fele a felszíninek, tehát a sebességed is 1,4-1,5-szerese, akár 300 km/h feletti is lehet ott fent.

2015. máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
Nincs mit tenni, pontos válaszhoz le kell tesztelni. Önkéntes jelentkezők? :D
2015. máj. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az durva :-) Akkor majdnem a tetejéig kell másznom a Mount Everestnek és onnan leugranom, ha két percig akarom élvezni a szabadesést :-)

Akkor ha valaki a tizedikröl kiugrik, egy mp se kell, hogy földet érjen? :O

2015. máj. 19. 09:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor körülbelül 2,5 s kell. Ott nincs idő felgyorsulni.


Másrészt a Mount Everestről nem tudnál ennyit esni, itt van, hogy hova kell másznod, ha a lehető legtovább akarsz:

[link]

2015. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!