Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki el magyaráznál a...

Zero=alfonz kérdése:

Valaki el magyaráznál a mondat elemzést? Mert nem értem, és eben is kelene egy kis segitség

Figyelt kérdés

Oda megyek ahol gyönyörű a tenger.

Jó lenne hangversenyen menni, de már elfogyott minden jegy. Elgondolkodható az, hogy miért volt jobb régen tanítani.

Pistiről már folyt a víz, és remeget a félelemtől.



2015. máj. 22. 15:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezeket nem kell elemezni. El kell olvasni, és utána sírni-ríni keservesen!
2015. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem értem mi a problémád? 10 nap mulva fogok vizsgázni(minden tantárgybol) és csak segitséget kértem!!!

Aról meg nem is beszélve hogy ki költöztunk ausztriába ugyhogy nem tudok segitséget kérni tanáromtol.

2015. máj. 22. 15:38
 3/16 anonim ***** válasza:
Mindegyik mondatról kell írni egy elemzést? Hány mondatban?
2015. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Este irj ram privit a helyesirassla van gon. Az elsoben az ahol ele tegyel vesszot

a hangversenyre vegen nem en hanem re van. Mert a hangversenyen vagyumk de a hangversenyre megyu k.

az odamegyek szot egyneirjuk


A remeget az helyesen remegett (mult ido!)

Es nem elgomdolkodhato hanem elgondolkodtató


Ird le most meg egyszer helyesen a mondatokat.

ha valaki nalam hamarabb valaszol en csak keso este tudok es mar oreg is vagyok, akkor ne irj :-).

2015. máj. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem helyes irásban kértem segitséget hanem mondat elemzésben.De remélem hogy elöted valaki normálisan tudna segiteni.
2015. máj. 22. 15:56
 6/16 anonim ***** válasza:

Az ingerült kommentjeid után nagyon csodálkoznék, ha kapnál valakitől épkézláb választ.

Tőlem nem fogsz!

Attól, hogy Ausztriában élsz, még nem kellene elfelejteni a magyar helyesírást!

2015. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, nem tudna. Mégpedig azért, mert az eddigi szövegeidből az derül ki, hogy a kérésed teljesítéséhez annyi mindent kellene elmondani, hogy az ide nem fér el.

Egy dolog megértésének feltételei vannak. Mégpedig az, hogy egy egyszerűbb dolgot érts. Ha ez nem teljesül, akkor előbb azt kell elmagyarázni. És így tovább, annyi minden hiányzik, hogy ahhoz (bármennyire nehéz elfogadni) nem az a hely a megfelelő.

2015. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem kell meg csinálni a mondatokat akkor csak érthetően probáljátok el magyarázni ha pedig nem tugyátok akkor bocsánat a rossz indulatomért
2015. máj. 22. 16:27
 9/16 anonim válasza:
Az a baj hogy az alapokat sem tudod. Hányadikas vagy?Mert ha voltál már hetedikes akkor vedd elő az akkori könyved.Ugyanis hetedikben van az egész mondatelemzés anyaga.Én már csak tudom,most fejeztük be.
2015. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Oda megyek ahol gyönyörű a tenger.

Oda: célhatározó

megyek: ige

ahol: helyhatározó

gyönyörű: jelző

a tenger: főnév

2015. máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!