Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki a tudományb...

Van itt olyan, aki a tudományban találta meg élete értelmét?

Figyelt kérdés

Ugye sokan (majdnem mindenki jobb esetben) keresik az élet értelmét, van, aki művészetben, de van, aki a tudományokban találja meg ezt (meg persze még sok más lehetőségben).

Ti miben találtátok meg/keresitek jelenleg?



2015. máj. 23. 12:12
 1/2 anonim válasza:
Én az egyik barátnőm és az apja hatására rájöttem hogy isten csak azért létezik mert az embereknek nincs önbizalmuk és ahelyett hogy magunk irányítanánk az életünket istenre bízzuk azt. Elősször megrémültem és féltem a mindentől amit aznap este megtudtam sírtam attól hogy kihalunk. DE egyre jobban kezdtem felfogni a szitut hogy az egyetlen dolog ami kiírtja az emberiséget azok mi lesszünk mert a földet szennyezük és nem sokára véglegesen tönkre tessszük ahogy egy régi filózofus mondta ,, Ha minden rovar eltünne a földről az emereknek 50 évük lenne vissza, ha az emberek tünnének el a földről a föld kivirágozna" mert én véleményem szerint akinek nincs keresnivalója a földön azok az emberek... De mindegy a lényeg az hogy ennek hatására elkeztem szelektálni és mikor jöttem haza a suliból felszedem a szemetet és bedobom a szelektívbe mert ha egy ember is tesz valamit az is több mint a semmi de tudom hogy ezzel nem vagyok egyedül. Egy nap nem tudom miért és hogyan de elkezdtem érdeklődnni az iránt hogy az ember hogyan került a földre és egyre jobban kezdtem érdeklődni a földönkívüliek iránt. Egy nap megnéztem a Amikor megállt a föld-et és rájöttem hogy a földönkívüliekkel szeretnék foglalkozni így úgy határoztam hogy asztrobiólogus leszek. Sajnos még csak 13 vagyok de minden nap olvasok ufókról ürlényekről vagy az astrobiólógiáról. És én nem azért akarom ezt tanulni hogy egyszer majd sok pénzt keressek hanem azért mert érdekel és ha te sem tudsz dönteni ne a pénz alapján válssz mert ahogy a mondás mondja ,, A pénzszerzés nem cél hanem eszköz"
2015. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a saját életem értelmét a tudományban, vagy más módon kifejezve a Világegyetem megismerésében találtam meg, persze a megismerés érzelmi kötődést is magával hoz, felelősséget, tenni akarást is jelent.

Isten számomra része az Univerzumnak, persze, hogy szeretném megismerni és hiszem, hogy tudományosan megismerhető.

Hiszem, hogy az emberiség előtt csak két hosszútávú alternatíva áll, és én az elsőt szeretném:

1. Istenné válni.

2. Kihalni.

2015. máj. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!