Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valóban nem az Urálból származ...

Valóban nem az Urálból származunk mi, magyarok?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=SoCJcow9ZsU

Hosszú, de érdekes. Egyetértetek velük?


2015. máj. 26. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha rákeresel a neten, nagyon sok változatot fogsz találni. A mai Uráli elméletet leginkább a nyelvből és valamelyest régészeti kutatásokból származtatják. (Ezt csak azért tudom, mert én is rákerestem.)


Az őstörténet kérdése egyébként nagyon sok népnél hasonló lábakon áll. Nagyon nehéz bizonyítékokat, elegendő bizonyítékot tartani. A mai állást tartják a legvalószínűbbnek, ezért tanítják ezt. Még egy kutatótól sem hallottam olyat, hogy amit ő gondol, az teljesen biztos. Ők kutatnak és a talált információkat összegzik, aztán levonják a következtetést, és hogy mire utalnak ezek a tárgyak, nyelvi elemek.


Magyarországon a tanított (mai) a finnugor, amely az Urál nyugati vidékétől a Volga-Káma folyók tájékáról eredeztet.


A másik nagy a turáni, ami a hunok utódainak tekint minket, a törököt tartja rokonnak, a mostani Kazahsztán területét tartják őseink lakóhelyének.


Vannak még egyéb (pl.: itt őshonos a magyar, a Balti államoktól kissé keletről) származáselméletek, amikkel találkozni lehet, és amiket még lehet mondani népszerűnek.

2015. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez így biztosan nem igaz. Nyilván sokunknak volt olyan őse, aki onnan származott, de az eltelt több, mint 1000 év alatt a házasodások (és zabigyerekek) révén máshonnan származó őseink ugyanakkora vagy még nagyobb eséllyel vannak. Vagyis sokféle helyről származunk mi magyarok, éppúgy, mint az európai népek zöme. Elszigetelt területek, pl. szigetországok népessége nyilván sokkal egységesebb a származást illetően, de itt a "népek országútján", ahol keresztül-kasul járkáltak mindig, itt a származás és eredet sokfélesége a biztos.
2015. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hihetelen magazin... azért elég hiteltelen.
2015. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!