Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen módszert tudnátok...

Milyen módszert tudnátok mondani gyorsabb olvasásra?

Figyelt kérdés

Átlagos sebességgel olvasok, szeretem is csinálni.

No, de szeretném magamat fejleszteni főként tudomány témában (eléggé motivált és kitartó típusnak tartom magamat), és ehhez kéne egy "villámolvasás" módszer. Nem tudom, hogy létezik e egyáltalán, vagy, hogy hatásos e. Ha igen, akkor nagyon szépen megkérnélek titeket, linkeljetek, illetve mondjatok olyan oldalakat/videókat/könyveket/bármit, ami segítségemre lehetne.

Meg persze, annak is örülnék, ha megosztanátok ezzel kapcsolatos véleményeteket/tapasztalataitokat.


Szép napot!



2015. máj. 26. 20:19
 1/5 anonim válasza:
100%
Volt egy ismerősöm aki részt vett ilyen tanfolyamon. Ők elméletben "lefotózzák a szavakat"..szóval nem olvassák el mindig hanem az alakjáról felismerik. Ezt nem tudom hol tanítják. Viszont a tesóm kétszer olyan gyorsan olvas, mint bárki akit ismerek. Az ő titka, hogy rengeteget olvasott már.
2015. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én is villámgyorsan tudok olvasni, és tényleg, már a szó alakjáról felismered az adott szót.

Emlékszem, hogy 1. osztályban mindig piros pontot kaptam olvasásból. :)


Gyakorolj sokat.

2015. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták. Sokat kell olvasni, és idővel begyorsulsz.

G.

2015. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki tud olvasni, és elmúlt 8-10 éves, mindenki a szó alakjáról ismeri fel a szót, nem betűzi végig. De én is nagyon kíváncsi vagyok erre régóta, hogy ez a villámolvasás működhet-e.
2015. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Meg nem tudom, hogy olyankor mi van a villámolvasással, ha valamit elolvasok, de nem értek? Például egy műszaki vonalú leírást, nem biztos hogy elég kétszer lassan elolvasni, hanem lehet, hogy tízszer sem elég, mert nem értem meg. Vagy ez hogy van?
2015. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!