Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a hang?

Mi lehet ez a hang?

Figyelt kérdés
Ezt most 1:19-kor írom. Kb 0:30-óta hallok egy folyamatos, hol felerősödő, hol elhalkuló zúgást,ami olyan mintha egy járó motorból jönne,de nem tudom megmondani hogy honnan szól . De a legrosszabb az egészben az hogy a mélyebb hangoktól konkrétan olyan érzésem van mintha remegnének a dobhártyáim és már kezd fájni a fülem tőle. Amúgy pécsi vagyok,Uránvárosban lakom (hátha valaki helyi és szintén hallotta).

2015. máj. 27. 01:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Kb. bármi lehetett pl egy járó motor... teherautó, mozdony, munkagép... Nem olyan meglepő ez egy város közepén.


Ha jó hangtechnikád van, akkor tessék: https://www.youtube.com/watch?v=lJde7dnueSY ilyesmi??


"De a legrosszabb az egészben az hogy a mélyebb hangoktól konkrétan olyan érzésem van mintha remegnének a dobhártyáim és már kezd fájni a fülem tőle."

-Remegnek is a dobhártyáid, az a dolguk, különben nem hallanál. A többit túlspirázod, beképzeled magadnak. Különban meg ott van a füldugó!

2015. máj. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Uranvaros melyik reszen laksz? Johet ilyen hang a buszvegallomas felol, a Tesco felol. Arrafele sokszor van zugas-bugas.


Carlie nem 'tulspirazni', hanem 'tulspilazni'. (A nemet spielen utan, tuljatszani.)

2015. máj. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
@3. Mindig tanul az embör! :D
2015. máj. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen,ezekre én is gondoltam,de kizártnak tartom hogy egy motor folyamatosan 0:30-11:00-ig járjon ugyanott. :D

A remegős dologgal meg azt akartam kifejezni hogy olyan mint amikor nagyon hangosan szól valami a közeledben és nem bírja a füled.

Amúgy közben utána néztem a dolognak és ezt a cikket találtam: galaktika.hu/a-rejtelyes-zugas-a-megmagyarazhatatlan-hang-amely-oruletbe-taszithat/

Pontosan ugyanazt írják le amit hallok,de azért azt nem hiszem hogy bárkit is az "őrületbe taszítana" :D

Csak érdekes,mert most is hallom ugyanúgy mint tegnap és képtelenség megmondani hogy honnan jön. És igen,a füldugó remekül működik ellene. :D

2015. máj. 28. 00:58
 5/6 anonim ***** válasza:

"...kizártnak tartom hogy egy motor folyamatosan 0:30-11:00-ig járjon ugyanott."


Miért is? Pl. munkagép, daru, vagy valami nagy teljesítményű aggregátor, kompresszor, szivattyú.

2015. máj. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen,ez igaz. De ilyen alacsony frekvencián zúgó motort még nem hallottam ezeleőtt. De közben utánakérdeztem és valami szemétzúzó szerűség van itt nem messze.

Egyébként a Páfrány utca közelében lakok. :D

2015. máj. 29. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!