Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valahol meglehetne osztani?...

Valahol meglehetne osztani? (kvantumfizika)

Figyelt kérdés

Vannak érdekes elképzeléseim sok mindennel kapcsolatban és felszeretném tölteni a netre, de nem szeretném hogy ellopják. Illetve kéne valaki, aki érdekelt a témában és ha kell cáfolatot ad. A jelenlegi témáim:

-Fénysebesség átlépése.

-Időutazás

-Univerzum felépítése

-Tér és idő kapcsolat


Ezeken szoktam gondolkodni pont azért mert nincsenek fix meghatározások benne, de úgy érzem közel vagyok a megoldáshoz.


2015. máj. 30. 17:13
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
A fénysebességet nem lehet átlépni az univerzum felépítése inkább relativitáselmélet és kozmológia (nyilván van 1-2 helyen kvantumos jelenség, mint a fekete lyukak horizontja vagy a big bang nagyon korai időpillanatai) időutazás nem lehetséges visszafele, a tér és idő kapcsolata megint relativitáselmélet. Nehogy azt hidd hogy azért mert ilyesmiken lehet elmélkedni nem kell baromi magas szintű matek a tényleges megértéshez.
2015. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
A felsoroltak közül csak a fénysebesség átlépésében tévedsz, a többivel egyet értek és igen, relativitáselmélet, de az sem tökéletes. Itt viszont nem fogom kifejteni ezeket a dolgokat az is biztos.
2015. máj. 30. 17:23
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Inkább te tévedsz, mert ha kvantumteleportációra meg hasonlóra gondolsz az nem jelent sebesség átlépést és amúgyis Nobel-díjat érne a jelenség pontos leírása és hidd el a kvantumfizika rejtélyeit nem fogják laikusok megoldani.
2015. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy nem értek hozzá, de azért laikus sem vagyok a matekkal lesz itt a legkisebb gond, nem , nem teleportációra gondolok annál egy sokkal bonyolultabb folyamat van a fejemben, és képzeld el Nobelre pályázok, meglehetősen jó okkal.


Ezért kéne egy biztonságos hely ahol a nevemet is adhatom a munkám mellé, és nem kell félnem attól, hogy ellopják most ez az első nézőpont nálam.

2015. máj. 30. 17:27
 5/48 anonim ***** válasza:
akkor irány a hivatal, védesd le most azonnal...
2015. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Publikáld valamelyik szakmai folyóiratban.
2015. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Akinek ilyen "biztonságos hely" a legfőbb problémája, nyilván olyan fényes tudással rendelkezik, hogy tolongani fog a Nobel bizottság. Feltéve, ha elfelejti az ilyenkor szokásos regulát. Mert az van ám, 1901 óta elég sokan képesek voltak aszerint eljárni anélkül, hogy lenyúlták volna a tudásukat. Merthogy a tudás nem nyúlható le. Sokan próbálkoztak, de senkinek eddig nem sikerült. Maximum az elsőség kérdése vetődött fel, de a "második" se lenyúlt, hanem kitalált. Teljesen önállóan.
2015. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%

> „pont azért mert nincsenek fix meghatározások benne”

Azt hittem, hogy az a szabad bölcsészet, amiben nincsenek fix meghatározások…

2015. máj. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Kozmo fórumba regisztrálást javaslom. Ott kifejtheted elméletedet.
2015. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

"Valahol meglehetne osztani?"


Ha nem mered nekünk elmondani, és annyira titkolod, akkor miért akarod megosztani máshol?


Ha fel akarod rakni a netre, és kéne egy weboldal, akkor itt van ez. Ha nem mered itt nekünk megosztani, akkor meg nyilván máshol sem mernéd, illetve akármilyen weboldalra is raknád föl, úgy sem mernéd nyilvánosságra hozni (hiszen itt sem mered).

Ezért azt ajánlom menj, szerezd meg a Nobel-díjat, aztán gyere vissza és dörgöld az orrunk alá.


(Amúgy meg nem értem, miért nem készítesz egy weboldalt. Szerintem egy Nobel-díjra készülő matematikus vagy fizikus igazán tudhatná, hogyan kell legalább egy egyszerű weboldalt készíteni.)

2015. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!