Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az ember eljut a Marsra...

Ha az ember eljut a Marsra akkor hozhat magával olyan mikroorganizmusokat ami veszélyes lehet földi életre?

Figyelt kérdés

2015. jún. 14. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ott bármilyen mikroorganizmus (amire eddig semmilyen jelet nem találtunk) akkor igen. De eléggé valószínű, hogy erre ők is gondolnak, és keményen fertőtlenítenek :)
2015. jún. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ennél nagyobb probléma, hogy ODA ne vigyen!

A Marson nem fognak egy szál semmiben flangálni, az űrruha viszont jól fertőtleníthető.

2015. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Kérdés: Van-e élet a Marson?

Válasz: Most már van.

2015. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha van ott kialakult élet, az valószínűleg nem lesz károsabb a földi életre, mint az erre specializálódott földi paraziták.
2015. jún. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Wadmalac ***** válasza:
86%

Hát, tegyük fel, hogy van ott még bármi élet.

A bakteriális, egysejtű jellegű, penészgomba-, algaszerű élet esetleg lehet veszélyes, HA az ottani élet biokémiailag valamennyire rokon.

De a vírus jellegű fertőzésveszélyhez nem simán kémiai, hanem genetikai kompatibilitás kell. Az meg csak akkor lehetséges (és azért tény, hogy ez nem valószínű, de nem is kizárt), ha a marsi és földi élet közös forrásból származik, méghozzá nem csak az aminosavak, de minimum az RNS szintjén.

2015. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha az élet csak ilyen DNS-RNS szerveződésű lehet mint a mienk, ami szintén előfordulhat.


De baktériumok, pláne földönkívüliek könnyen lehetnek veszélyesek, bőven termelhetnek nekünk halálos anyagot, és könnyen lehet az immunrendszer számára felismerhetetlen anyag a sejtburkuk.


De ez a téma akkor dől el majd el, ha találunk nem földi életet (amit remélem nem sokára megoldjuk, mert piszkosul érdekel :D )

2015. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Wadmalac ***** válasza:

"Vagy ha az élet csak ilyen DNS-RNS szerveződésű lehet mint a mienk, ami szintén előfordulhat."

Esély van rá, de szerintem elenyésző.

Ha nem azonos az eredet, engem nagyon meglepne, ha más fejlődésű, bár esetleg ugyanúgy nukleinsav alapú genetikai "alapanyag" ugyanúgy az adenin/guanin/citozin/timin kódolásra épülne. Ha meg nem erre épül, ugrott a kompatibilitás. Én nem hiszem, hogy ez az egyetlen működésképes kombináció, hogy a Földön ez az, az szerintem már spontán véletlenen alapul.

2015. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet spontán, lehet, hogy nem lehet máshogy... Igazából tippünk sincs. Egy mintából nehéz dolgozni.


Bár én mindig nagyon érdekesnek találtam, hogy a földi élet számtalan megoldást alkalmaz azonos feladatra, de a DNS / RNS felépítésünk mégis teljesen azonos.

2015. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"a DNS / RNS felépítésünk mégis teljesen azonos."

Nem azonos, csak a rokonoknál.

De létezik 2 és 4 bázispáron alapuló kódolás is, csak nagyon ritka. Archeák pl. eléggé különböznek.

2015. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

"Egy mintából nehéz dolgozni."

ez jogos, ezért lenne Q sürgetően fontos idegen életet találni.

Én simán csak a DNS bonyolultságának okán feltételezem, hogy nem lehet ez az egyetlen "járható út". Ugyebár az első, gyakorlatilag az űrben is kimutatható aminosavakat a DNS szintjére szerveződéstől még nagyon sok lépés választja el, nem tudom, jogos-e ezt már az evolúció névvel illetni. Mindenesetre ha igen, húzná,m a párhuzamot, hogy a Földön ismert evolúció is sokszor járt be párhuzamos, nagyon hasonló utakat, de AZONOSAT kétszer soha. Megkockáztatom, hogy ez az alapvető aminosavak és a DNS közti szerveződési folyamatra is igaz.

Közben itt jogosan felvetésre került, hogy még a földi életben sem mindenhol AGCT kódolás szerepel, szerintem (de ez csak egy megerősítendő/cáfolandó saját vélemény) ilyen esetekben már itt a földön is bukik a virológiai kompatibilitás.

2015. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!