Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány állata volt a honfoglaló...

Hány állata volt a honfoglaló magyaroknak?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy ismerősömmel a honfoglalásról, és mondta, hogy nagy hülyeségnek tartja azt a közhiedelmet, hogy ,,menekültünk azt' itt maradtunk,, , mert az ősmagyaroknak jól meg kellett szerveznie a beáramlást a Kárpát-medencébe: a kb. 250 000 főhöz kb. 10 000 000 állat biztos tartozott, és ezeket nem lehet behajtani az erdőbe, hanem ki kell vágni nekik ösvényt a gyérebb erdőségeken át, nem beszélve a felszerelést cipelő állatokról, illetve ekkora létszámnak legelőt is kell biztosítani (ezért is jöttek legalább 5 hágón), és mint tudjuk, Erdély nem éppen gyér mezőiről híres...


Kinek mi erről a véleménye, illetve 250 000 magyarhoz kb. hány millió állattal megfelelő számolni?



2015. jún. 24. 06:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség, hogy "menekültünk", a honfoglalás egy megtervezett, több frontos hadmozdulat volt. Az ősmagyarok elsősorban nagyállattartással foglalkoztak, így nem hiszem, hogy fejenként (nem családonként, fejenként) 1-2 állatnál többel kéne számolni. Nyilván mielőtt útra keltek Levédiából, szándékosan minimalizálták az állatállományt a mozgékonyság érdekében.
2015. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vándorlás közben elég sok állatot megettek mert más kaját nemigen vittek magukkal. Ami gabona volt náluk azt a következő vetésre tartogatták.

Egy előkelő harcosnak(a későbbi nemesség elődei)több lova is volt,de a többi férfinak is volt 1(+ legalább 1 pót)lova,mert a csoport védelmében a közrendűek is részt kellet,hogy vegyenek. És akkor a családtagoknak is volt saját lova kivéve a nagyon kicsi gyerekeket,mert ők eleinte csak kecske vagy birka háton gyakorolták a lovaglást és nyilazást.

És akkor még csak a lovakról esett szó amik száma közel a kétszerese lehetett az emberek számának.

A szarvasmarha,juh,kecske,kutya állományról még nem is beszéltünk erre csak becslések léteznek,de szerintem kb annyi lehetett belőlük mint a lovakból,tehát jól számoltad ki szerintem,hogy egy emberre négy állat jutott .

A honfoglalást már évekkel előtte elkezdték szervezni a magyarok. Néhány évtizeddel a honfoglalás kezdete előtt már magyar zsoldosok harcoltak a frankok,morvák,bolgárok,bizánciak egymás közötti háborúiban,úgyhogy 1000%,hogy addigra már úgy ismerték a Kárpát-medencét mind a tenyerüket.

Tudták,hogy a terület gyér lakosságú és egyik nagyhatalomnak sem szerves része inkább olyan ütköző zóna jellegű. Ráadásul a természeti adottságok is megfelelőek a fölművelésre,állattenyésztésre egyaránt.

A besenyők támadása,már csak a végső löketet adta és ha nem történik meg akkor max egy évvel később kezdődik meg.

Amúgy a honfoglalók száma lehetséges,hogy elérte a 400.000 főt is,erről megoszlanak a vélemények,de a negyedmilliós szám biztosan meg volt.

2015. jún. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 1,5-2 millió, ha 250 ezer fővel számolunk. Amúgy nem csak a terület könnyen védhetősége miatt nem mentünk tovább, hanem azért sem, mert a Kárpát-medencében voltak a legnyugatabbra nagy kiterjedésű füves puszták (igazából erdős puszták voltak nálunk, mert kisebb-nagyobb facsoportokkal borított sztyepp volt a síkságainkon, nem fátlan puszták).
2017. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!