Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért ilyen sok orvostanhallgató?

Miért ilyen sok orvostanhallgató?

Figyelt kérdés

Biztos nem mind, de a környezetemben elég sok van, akik hát kicsit el vannak telve magukkal. persze, tudja azt mindenki, hogy a legszebb, legfontosabb szakma lesz az övék, és az egyetem sem könnyű, de azért ezt nem kellene éreztetni is a többi, más szakon tanuló egyetemistával.

tehát a tipikus rákontrázás jelensége, akárki akármit panaszkodik, kezdődik az "az semmi, nálunk... " kezdetű mondóka, amit hát nyilván nem szeret senki, főleg hogy mi sem kamuszakokon tanulunk (mérnök, vegyész, matematikus, stb). és egyre jobban telik az idő, egyre inkább :/


2015. júl. 13. 01:12
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Az a helyzet, hogy orvosok műszerek nélkül még mindig a középkori szinten lennének, szóval jobb lenne, ha csendben maradnának. Ha valakinek valami baja van vérnyomást mérnek, röntgent készítenek, vagy épp MRI-t, CT-t, stb. Ha ezek az eszközök nem lennének, semmkt se érne a tudományuk. Szóval jobb ha csendben maradnak.
2015. júl. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosoktatásra ma is jellemző nálunk, hogy az oktatás egész hangulatrendszere olyan, ami a hallgatókban a felsőbbrendűség érzését kelti fel, majd erősíti. Ehhez természetesen jó alap az a senki által nem vitatott tény, hogy az emberek számára az egészség(ük) a legfontosabb az életben.
2015. júl. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az orvosisok között pont annyi öntelt, fellengzős ember van, mint az összes többi egyetemi szakon. Speciel én a BME-s mérnöktanoncoktól többször hallottam már más szakon tanulók fikázását, mint bármelyik évfolyamtársamtól az orvosin:D

Nem kell hülye emberekkel barátkozni, és meg van oldva:)

2015. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken túl vedd figyelembe azt a lélektani motívumot, hogy a kontrázás nem egyéb sikerélmény keresésnél. Az illetőnek kevés a sikerélménye (nem részletezem, miért), és reméli, hogy legalább a "helyzete" különb a tiédnél. Az ilyesmi mellett szó nélkül el érdemes menni.
2015. júl. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

3., éppen ezaz, hogy a közvetlen baráti körünkben nincs bme mérnök (illetve van de ő nem ilyen), így persze látjuk mi is neten stb, de azt könnyen leszarjuk. viszont ezek az orvostanhallgatók legjobb barátok, rokonok, stb ezért is elkerülhetetlen h ezt hallgassuk és ők már nem vmi noname-k az interneten hanem tényleg érdekel a véleményül.

2015. júl. 13. 21:39
 6/8 anonim válasza:
Azért az első válaszadó vicces :D Aki megtervezi a CT-t, MRI-t..stb vagy az újabb mikrobiológiai gépeket, chipeket, molekuláris bionikai eszközöket stb nem "csak" mérnökök, hanem kemény orvosi tudás is van mögöttük (a mérnöki mellett, mert az is elengedhetetlen), szóval orvosi szaktudás nélkül CT meg MRI se létezne (meg más orvosi gép sem), mivel egy mérnök nem tudja mit, hogyan kell egy élő emberen vizsgálni. Azt az orvos tudja. Maradjanak kussban? Megnézném, hogy mit csinálsz egy CT-géppel vagy bármilyen orvosi géppel orvos nélkül.... Majd biztos mérnök megvizsgál... Hagyjuk már. Kellenek a mérnökök is, de az orvost se nézzük le, mert nélkülük egyrészt nem lenne gép, másrészt, nem lenne, aki szakszerűen tudná használni és kiértékelni az eredményeket.
2015. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mert az ugye megvan, hogy ezeket a gépeket orvoskutatók, bionikai mérnökök tervezik, akiknek a mérnök végzettség MELLETT orvosi diplomájuk is van? Csak mondom..... Ennyit arról, hogy az orvos maradjon kussban.
2015. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Előző kettő választ is én írtam. Azért a kérdésedre is reagálnék. Ez egy általánosítás. Orvosira járok, és igen, tényleg sok beképzelt hallgató van. Főleg 1-2. évben, mikor néhány lány úgy vonul be, mint valami díva, meg sok srác is beképzeltebb, mint sok oktató (megjegyzem a legtöbb profba több szerénység szorult, mint sok diákba, mert ugye van mire szerénynek lennie). Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy valóban van alapja annak, amit mondasz. Viszont sok emberben meg megvan ez a rosszindulat az orvostanhallgatók felé, ami benned is (ez a másik oldala a dolognak), pl. mikor meglettek idén a vizsgáim, volt, aki konkrétan leb_szott, hogy milyen nagy mellénnyel vagyok most, a vizsgák után. Nem hencegtem vele, semmi ilyesmi, pusztán felszabadultabb voltam, jobb kedvem volt, és így is megkaptam, hogy milyen nagyképű lettem. Talán szégyellnem kellene, hogy sikeresen levizsgáztam mindenből? Plusz mérnökök, jogászok, közgések között is van annyi beképzelt paraszt, mint orvosin, őket sem kell félteni. Főleg az ELTE-BME-Corvius tengelyen. Persze mindenhol vannak szerény, normális emberek is, ezért is hülyeség az általánosítás.
2015. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!