Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez a dinoszaurusz megtámadta...

Ez a dinoszaurusz megtámadta volna az embert? (videóval)

Figyelt kérdés
ha egy fiktív szituációban egy ember visszakerül az ő korába, ez az állat megtámadta volna? egy Dimorphodon [link] azt írták egy méteresre nőttek ehhez mérten
2015. júl. 13. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

1. Ez nem dinoszaurusz, hanem egy pterosaurus.

[link]


Nem hiszem, hogy csak úgy emberre támadott volna. Max önvédelemből. De csak úgy magától szerintem biztosan nem.

2015. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem.
2015. júl. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. 16. perc 50. másodperc


[link]

2015. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ugyebár ellentétben azzal, amit sok média mond, az őskor nem csupa vérengzésből meg harcból állt, hanem akkor is normális állatok éltek, pont mint ma. De ma is vannak olyan kisméretű állatok, pl. bizonyos madarak, amik nekironthatnak az embernek, ha túl közel megyünk hozzájuk.


Szóval szerintem max. azért támadna emberre, hogy elzavarja vagy hogy magát védje. De például megenni biztos nem akarna, hiszen olyan kicsi és törékeny.

2015. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem is tudom ha pl. pont a földön van és egy bozótosból a közelébe lépne ki egy ember akkor hogy reagálhatna, hisz gondolom ügyetlenebbül mozgott a talajon minthogy elszaladjon szóval vagy amilyen gyorsan tud megpróbál elrepülni (a madarak ösztönösen ezt csinálják, viszont ő hüllőnek számít) vagy pedig támad
2015. júl. 14. 14:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A Dimorphodon szerintem nem mozgott ügyetlenül a talajon. Inkább egy repülőmókushoz hasonlítanám.

Biztosan megharapott volna, ha meg akarod fogni. De a legtöbb állat így van ezzel.


A madarak sem menekülnek el mindig. Pl. https://www.youtube.com/watch?v=mSj0kNsDm3I


Persze azt nem tudjuk, hogy milyen szülő volt. De ha gondoskodott a kicsinyeiről, akkor biztosan menekülés helyett inkább támadott.

2015. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!