Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha leugrasz az ötödik emeletrő...

Ha leugrasz az ötödik emeletről betonra, akkor mennyi esélyed van arra, hogy túléld?

Figyelt kérdés

Véletlenül sem szeretném kipróbálni, csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre!

Mellesleg én családi házban lakom, szóval lehetőségem sincs rá.


2015. júl. 22. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek látásból egy srácot, aki a 4. emeletről ugrott le, pszichológiai problémái voltak. Azt hiszem nem betonra, hanem füves részre esett, de ő túlélte. A gerince sérült meg, egy kicsit húzza az egyik lábát, de az sem vészes. Persze szerencse és tudás kérdése is.
2015. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
50%.
2015. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 schocko ***** válasza:
-0%
2015. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
számold ki. mekkora erővel csapodsz a földbe! nem nehéz!Ki sem kell próbálnod, csak matek, és fantázia.
2015. júl. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Azt azért megnézném hogy azt a mekkora eröt ki tudjqa kiszámolni korrektül. A sebességet ki lehet. De az erö az a lassulás*tömeg.

Ki tudja korrektül hogy hány MS a bumm?


Nálunk a koleszban régen a 3.-ról ugrott valaki, 3 nap után halt meg. Pedig bokorra esett.

2015. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy csak marha nagy mázlival lehet túlélni. Maradandó károsodás nélkül meg egyáltalán nem lehet megúszni.
2015. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#5- hányadikos vagy???
2015. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem 20-30 emberből jó, ha 1 túlélné. És ő sem fogja szerencsésnek érezni magát.
2015. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Én azért próbálok egy picit számolni. Egy átlagos emelet magassága 3 méter. Akkor az öt emelettel számolva 15 méter magasból ugrik ki. Most tekintsünk el a földszint magasságától, és az ablak aljának magasságától. A nehézségi gyorsulás kerekítve 9,8 m/s2 (légellenállástól most eltekintünk). Ebben az esetben a távolságot ismerve kiszámolható a zuhanás időtartama.

s=(g/2)*t2 - (négyzetet itt nem tudom kitenni) - ezt átrendezve megkapjuk t-t: t=(gyök alatt): s*(2/g).

Itt: t= eltelt idő; g= nehézségi gyorsulás; s= megtett út.

Tehát behelyettesítve és kiszámolva megkapjuk, hogy t=1,75 sec (kerekítve).

Ebből megkapjuk az átlagsebességet: v=s/t, azaz 8,57 m/s. Mivel nulláról indultál, és a gyorsulás állandó volt, ezért az eltelt idő felénél kellett elérned ezt a sebességet (a megtett út felén ekkor még nem vagy túl). Egyéb számolások nélkül a sebességet beszorozzuk kettővel, és megkapjuk azt a sebességet, amivel földbe csapódtál, ez pedig: 17,5 m/s, ami 63 km/h. Ez enyhén szólva is sok.

Erről a sebességről fogsz te lelassulni nullára. Hogyan is történik ez meg? Hirtelen találkozol valami közeggel (jelen esetben ez a beton), ami elkezd lefékezni és megállít. Ez szép és jó, csakhogy gyakorlatilag a másodperc törtrésze alatt fogsz te 63-ról nullára lassulni. Ráadásul a beton nem rugalmas anyag, ezért nem tudja a felszabaduló erőket elvezetni. A tested ezzel szemben rugalmas, ezért nagy valószínűséggel minden erőhatást a tested fog majd elvezetni. Autóval sem egészséges ilyen sebességgel betonfalnak csapódni, de ott legalább a kocsi megvéd, itt viszont semmilyen védelmed nem lesz. Én arra tippelek, hogy ripityára töröd a csontjaid, és a belső szerveid is elég csúnyán elmozdulnak a helyükről. A túlélés esélye majdhogynem: nulla.

2015. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7-es: 2006-ban voltam 4.-es.:)

F = m*a. Mi ezzel a bajod? Nem ismered? Elmagyarzhatom ha még nem tanultad.

m az ember súlya. A a gyosulás, ami az elsö fázisban a gravitációs kb. 9,81.

Ez még egész túlélhetö. Ugye 5 emeletröl (12,5 m nek veszem). Ez az út s=a/2 * t^2 kell legyen. Ebböl következik, hogy a delikvens kb. 1,6 s alatt lent van.

Akkor a=9,81*1,6s, legyen kb. 16m/s azaz majdnem 60km/h.


És most jön az ami nem annyira egyértelmü. erröl a 16m/s-ról kell lealassulni relatív gyorsan. Ez az az negatív gyorsulás ami nem annyira túlélhetö. Ugy F=m*a. Az az "a" = deltaV/deltaT. Delta Vt- tudjuk hogy -16m/s. Ès most ha annyira okosnak tartod magad, mondd már meg hogy mennyi idö alatt lassulsz le az érkezés pillanatában. És ne mondd hogy nulla, mert akkor az erö végtelen lenne. 100ms? Akkor egy pl. 60 kilós embernél az ébredö erö 9600 N. Vagy lehet hogy 200ms a becsapódás? Akkor már csak 4800N az erö.

Szóval várom a választ, mennyi ez, mert ebben nincs tapasztalatom.

2015. júl. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!