Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jelen állás szerint ti hogy...

Jelen állás szerint ti hogy képzelitek el az emberiség jövőjét?

Figyelt kérdés
Pl 10,30,50,100,év múlva jó vagy rossz irányba fog változni a világ, Az emberiség saját maga vesztét okozza vagy jó irányba fejlődik. válaszát kérem indokolja köszönöm :)

#év #ember #jövő #emberiség apokalipszis
2015. júl. 25. 22:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a saját vesztét fogja okozni a mesterséges intelligenciával(és ezt komolyan gondolom)
2015. júl. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
A saját vesztét, mert egy vírus. 3 fokkal fog emelkedni az átlag hőm. 40 éven belül. Ilyen meleg csak 1 millió éve volt a földön legutóbb. Emberi faj nem jöhetett létre ilyen hőségben, nem ideális körülmények.
2015. júl. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
10,30,50,100 éven belül lényegi változás nem lesz. Folytatni fogja a távolodást a természettől, tehát a gazdaság továbbra is az ember és a természet között lesz. 100 év után talán már egyértelművé válik, hogy ez mit jelent majd hosszabb távon, de ez még nem biztos, hogy változást is hoz. Szerintem az emberiség "felső" 1 %-a addig hajtja a többi 99%-ot ebbe az irányba, amíg már késő lesz változtatni. Szerintem elkerülhetetlen egy nagyobb hanyatlás, amikor kb. újra kell majd gondolni az egész civilizációt, de addig még ezer év is eltelhet. Hogy az akkori ember tanul-e a hibákból, vagy újra kezdi elölről, vagy egyáltalán képes lesz-e túlélni ezt az időszakot, azt jó kérdés.
2015. júl. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat jöhet még.
2015. júl. 26. 07:59
 5/15 Szirty ***** válasza:
100%

Jövőkép régen:

[link]


Ma:

[link]

2015. júl. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Tislerics Máté ***** válasza:

Az emberiség amit meg akar tenni, azt előbb utóbb meg is teszi:


El akarunk jutni a Marsa. El is fogunk!


Meg akarja csinálni az emberekéhez hasonló mesterséges intelligenciát. Meg is fogja!


Létre akarja hozni a tökéletes virtuális valóságot. Létre is fogja!


Drónokkal akar csomagot kézbesíteni világszerte. Ez lesz!


Le akarja győzni a rákot. Le is fogja!


Egyre környezetbarátabb akar lenni. Az is lesz!


Meg akarja óvni a Bolygót. Meg is fogja!


Meg akarjuk találni az életet más égitesteken. Meg is fogjuk!


Az emberiség úgy gondolkozik, (mint olyan) hogy amit meg tudunk csinálni azt meg is fogjuk! Valami nagyon váratlan is nagyon gyorsan végbemenő eseménynek kell bekövetkeznie, ami a vesztünket okozza.


Csak egy példa: Az új technológiák bevezetése mindig nagyon kényes művelet. Rengeteg vizsgálat szükséges és rengeteg környezetvédelmi és más előírásnak meg kell felelniük. Az Emberiség kollektív gondolkodása nagyon óvatos, de egyben nagyon kíváncsi is.


Amúgy pár 100 éven belül max. jobb és okosabb kütyük lesznek és még több környezetvédelemre való törekvés. de forradalmi változás nem ígérkezik.

2015. aug. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Tislerics Máté ***** válasza:

Mondjuk 1915-ben az Internet még szinte elképzelhetetlennek számított. Gondoljunk csak bele: 1915-ben, egy keménykalapos lovaskocsit vezető figurához odamész, és azt mondod neki hogy 100 év múlva mindenki egy érintőképernyős zsebre vágható telekommunikációs eszközzel fog mászkálni amivel bárkit fölhívhat és megoszthat vele képet, videót a világon 1 mp alatt. Ja is rajta lesz a világ szinte teljes tudásanyaga. :D nos szerintem nézne egyet! :D


Persze ez most valószínűleg egy telekommunikációs forradalom. Legalábbis én ezt a töri-tétel címet adnám a mi korszakunknak:


Telekommunikációs és ipari forradalom a 2. Millennium kezdetekor.

2015. aug. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat jöhet még.
2015. aug. 9. 19:53
 9/15 anonim ***** válasza:

A globális felmelegedés miatt aggódok. Mert az emberiség üzleti érdekből nem akarja lecserélni a fosszilis energiahordozókat tisztább energiára. Németország és Japán útjain fut olyan autó, aminek oldalán ez olvasható: Water Powered. Valószínű ez tesztautó is marad sokáid, sőt letagadott technológia.

A felmelegedés miatt továbbra is lesz menekültáradat, csak sajnos mi is menekülünk a hűvösebb északra. Az élelmiszer is drágulhat.

2015. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Elektroszmog, magas elektromos sugárzás.

A legtöbb embernek érintőképernyős telefonja lesz, állandóan azon lógnak majd, kitudja még lesz-e ennél újabb fajta?

Újabb villamosok, buszok... mindegyiken légkondi lesz, meg persze ingyen vífí (azt se tudom mi az, csak hallottam egyszer). Ezek a berendezések nagyon sugároznak, szemet roncsolják. Megnézhetik majd magukat az akkori fiatalok, vagy divat lesz a szemüvegviselés?

2015. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!