Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Beköszöntött az új tömeges...

Beköszöntött az új tömeges kihalás kora?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jún. 20. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi civilizáció korát vetik össze korábbi periódusokkal. Olyan helyzet mint ami ma van még soha nem volt. Még soha egy faj sem uralta ilyen tudatosan a bolygót. Így a következtetések, amiket a korábbi időszakokkal való összevetéséből származnak megbízhatatlanok, és maximum érdekesség szinten maradnak.
2015. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Tönkretettük a bolygót, kihalt miattunk csomó állat növény. Megérdemeljük a halált.
2015. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom... azért nem olyan egyszerű a komplett emberiséget leradírozni a bolygó színéről. Nekem eddig a legtöbb kihalásötletem azzal végződött, hogy a korábbi populáció egy aprócska töredéke nagy valószínűséggel - ha spártai körülmények között is, de - életben marad.
2015. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hááát, nem tudom, nekem ez csak egy újabb világvége jóslat.
2015. jún. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tom Benko ***** válasza:
A vicc az, hogy mindenki valami pillanatszerű dolognak gondolja ezt a ki9halási hullámot.Ha megnézzük mondjuk a legnagyobb, permvégi kihalást, az is évezredes nagyságrendű volt, sőt, mindenestül inkább évmilliós, úgyhogy egy ilyet csak úgy kijelenteni kissé meredek. Másrészt pedig mindig vannak túlélők, nem kellett soha sem újrakeletkeznie az életnek. Az emberiség például eléggé kivonta magát a természetes folyamatok alól, úgyhogy minálunk legfeljebb néhány szép háború törne ki, főleg az elmaradottabb, mélyen vallásos területeken, amivel aztán új életterek nyílnának meg.
2015. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, jobban oda kéne figyelni a környezetre, mert nem hihetjük azt, hogy végesek a bolygónk erőforrásai. Ebbe a hitbe ringattuk magunkat, de most kezdjük belátni, ez mennyire ostoba dolog volt.

Ismeritek azt a mondást, hogy "Ha kipusztulnak a méhek, az emberiség legfeljebb 4 évig élné túl?" Van ennek alapja. Ők végzik a beporzást. Nem akarok senkit riogatni, de beletörődni sem szabad ebbe a helyzetbe.

2015. jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez a mondás állítólag egy 90-es évekbeli tüntetésen hangzott el, a sajtó felkapta, és elterjedt. Egyébként a komplett emberiség aligha halna ki, pl. Grönlandon beporzást végző rovarok nélkül sem támadna különösebb zavar az erőben.
2015. jún. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Elolvastátok egyáltalán a cikket? Ez nem világvége-jóslat, nem az emberiség pusztulásáról szól, hanem az állatfajok rohamos kihalásáról.


Amúgy gyenge, szenzációhajhász, valódi tartalom nélküli, igazi Index-cikk.

2015. jún. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" permvégi kihalást, az is évezredes nagyságrendű volt, sőt, mindenestül inkább évmilliós"

A legmodernebb elméletek szerint a dinoszauruszok kihalása majdhogynem pillanatszerű lehetett, azt állítva, hogy a becsapódás után tulajdonképpen órákkal, az összes dinoszaurusz halott volt.

2015. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tom Benko ***** válasza:
@9: Erről még nem hallottam, tudnál adni rá hivatkozást?
2015. jún. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!