Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez valóban működik...

Szerintetek ez valóban működik? (Lásd a linkben) Legjobban annak örülnék, ha egy gépészmérnök is válaszolna.

Figyelt kérdés
[link]

#áram #erőmű #vízierűmű
2015. júl. 26. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem, ez egy újabb "ingyenenergia" gép. Kiskoromban én is sokat ötleteltem ilyenen.

Első ránézésre azt mondanám, hogy a dolog nem müxik, esetleg egy darabig eljár, mivel energiát fektetünk beléje, de mint bármely más "örökmozgó", ez is leállna idővel.

De hogy pontosan mely pontján hibás a szerkezet, azt így elsőre nem tudnám megmondani.

2015. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem működik, mármint többletenergiát nem termel a szerkezet.A hiba ott van hogy alulbecsüli a légkompresszor (légszivattyú) szükséges munkáját.

Minél mélyebb vízbe akarsz levegő buborékokat juttatni annál több munkát kell befektetni hozzá.

2015. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyílván nem működik.
2015. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el a kommenteket is!

[link]


(A levegő bepréselése több energiát fog igényelni, mint amit a generátor előállítana...)

2015. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hol a működő s főleg mérhető protó? Mert anélkül ez csak egy szép fantazmagória. De ne fűzz hozzá sok reményt...
2015. júl. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem működik. Sérti a termodinamika II. főtételét. Nem lehet egy gép 100%+ hatásfokú, márpedig ha magától megy és még áramot is termel akkor ez egy másodfajú örökmozgó.
2015. júl. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja amúgy gépészmérnök voltam
2015. júl. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz gépészmérnöknek lenni, hogy az ember tudja: elsőfajú perpetuum mobile nem létezik (vagyis olyan, ami több energiát termel, mint amit a működéséhez felhasznál), bármilyen jótanácsokat is kapjunk a csövek, tartályok, vízszintek méretezéséhez.

Rosszabb hírem is van. Másodfajú perpetuum mobile sem létezik (vagyis az, amelyik a saját működéséhez szükséges energiát megtermeli).


Ja, egyébként bocsánat, nem a hozzászóló mérnököket akartam dehonesztálni az első mondatommal, hanem a kérdezőnek akartam jelezni, hogy ez a terv annyira nyílvánvalóan hibás, hogy aki tanult egy kis fizikát, az átláthat a szitán.

2015. júl. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

Próbáld ki csak ezt a buborékolós vízemelést önmagában, majd rájössz, hogy mennyire kis hatásfokkal emel. A csőhossz növelése, átmérő csökkentése javít rajta, de akkor meg az időegység alatt szállított térfogatod, tömeged csökken, ami majd a vízkerekedet hajtaná.

A légszivattyú nagy teljesítményigényét már írták.

Képzelj el ehelyett egy medencébe merülő, lefelé nyitott kanalas kereket, amibe a pumpád alulról levegőt fúj és annak a felhajtóereje emeli a kanalakat a felszínig. Ez adott levegőfelhasználással sokkal jobb hatásfokkal forgatna, kisebb levegőmennyiség-igénnyel is. És még ez sem működne örökmozgóként.

A fizikát nem lehet megerőszakolni.

2015. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!