Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány fokon fagy meg a tűz?

Hány fokon fagy meg a tűz?

Figyelt kérdés
Kémiaórán is feltettem ezt a kérdést a tanárnak, de Ő csak hülyén bámult rám. Most megyek nyolcadikba, és nem akarok úgy gimibe menni, hogy ezt nem tudom.

2015. júl. 30. 10:37
1 2
 1/11 Wadmalac ***** válasza:
89%

A tűz nem anyag.

A tűz, amit látsz, izzó égéstermékek, égésgázok és szemcsék (szén, oxidok) keveréke. Ebből a szilárd szemcsék adják igazán a fényét, amikor meg már nem izzik, az a füst.

Innen beláthatod, hogy nem olyasmiről van szó, ami úgy kompletten meg tud fagyni, meg, mivel egy része szilárd, vagyis már nem tud megfagyni, többi meg különböző gázok, amelyek mind más és más hőmérsékleten válnak cseppfolyóssá aztán szilárddá, nem lehet rá hőmérsékletet mondani.

Maguk az égésgázok külön-külön valahol -100 és -273 fok között csapódnak le aztán fagynak meg.

Kivétel van pár azért, az égésgázok egy része pl. vízgőz, illóloajok, kátrány stb., azok persze ki is csapódnak nagyrész amikor szobahőmérsékletre hűlnek.

2015. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
A tűz nem fagy meg. A tűz egy kémiai reakciót kísérő fényjelenség. Ha eléggé lehűtöd, akkor a reakció leáll, és a tűz eltűnik. De olyan hogy fagyott tűz olyan nincs.
2015. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Pedig így fogsz maradni. Ennek oka pedig az, hogy nem tudod mi képes megfagyni, és mi nem. Kérdezhetted volna, hány fokon fagy meg a gondolat. Vagy éppen hány fokon válik folyékonnyá.

A tűz alatt általában a lángot értik, amely forró levegőmolekulák által kibocsájtott sugárzás (a részletekbe most nem mennék bele). A szem ezt érzékeli lángnak. A forró levegő felfelé áramlik, és rendszertelenül, ezért lobog a láng. És ez nem fagy meg soha, mert nincs ilyen tulajdonsága.

2015. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Shai-Hulud ***** válasza:
58%
Vajon miért a "tudományok" kategóriában tetted fel ezt a kérdést, mikor te is pontosan tudod, hogy ez a "humor" kategóriába tartozik?
2015. júl. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

hát nem... a tűz egy izzó gázkeverék, amely anyag nem tartalmaz gázokat/nem éghető az jellemzően izzik


de amúgy jó lenne, ha a tanárok végre nem élnének klisék szerint, hogy ők a mindentudók hanem ha valamit nem tudnak akkor azt kimondják és ne adj isten utánanéznek

2015. júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

"Kémiaórán is feltettem ezt a kérdést a tanárnak, de Ő csak hülyén bámult rám."


Azért valahol ironikus, hogy még te minősíted le a tanárt egy ilyen színvonalú kérdés után.


Valószínűleg úgy gondolta, hogy csak trollkodsz, ezért nézett rád "furán".


(Egyébként válaszolhatott volna, hogy rossz a kérdés/értelmetlen, mivel a tűz nem anyag, de gondolom trollkodának vette simán)

2015. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem ironikus. Egy iskolás számára sok minden nem triviális, ami egy felnőttnek igen. A kémiatanár feladata pont az lenne, hogy az ilyen kérdéseket tisztázza. (Ha pedig egy év után a diákjában ilyen kérdés felmerül, akkor elgondolkodjon, hogy a következő osztálynak mit kell máshogy tanítania. Mert itt valami alapvető kimaradt.)
2015. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
92%

A lepontozóknak csak egere van, billentyűzete nincs?

Pirosra kattintani egyszerű, okot, ellenérvet leírni, ahhoz már ész kell.

2015. júl. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De mennyire kell lehűteni ahhoz, hogy a reakció leálljon? Lehet, hogy a kérdező így értette.
2015. júl. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Lehet kicsit késő (hehe 2020 hehe) de szerintem a tűz meg tud fagyni, ha eléggé gyorsan fagy, vagy nem földi környezetben van. Az ember talán még nem ismeri a módszert rá, de amiről nem tudunk, az nem biztos, hogy nincs. Tehát van rá esély. Hiszen kis elemi részecskékből áll. Ha nincs gravitáció és kellően hideg van hozzá, akkor nem törhető szerintem, de megfagy. El lehet venni darabokat belőle. Vagy csak én gondolom így? A fizika, kémia, stb. emberi tudományok befejezetlenek, és mivel az univerzum végtelen, így ki tudja mi nem létezik?
2020. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!