Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez az "elmélet" mennyire...

Ez az "elmélet" mennyire állja meg a helyét a pedofíliával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Múltkor az Indexen olvastam,hogy egyes pedofilok, akiket gyerekkorukban szintén ért abúzus, azt vallják, hogy ha nem erőszakkal történik a dolog és utána nem adják a gyerek alá a lovat (tehát belebeszélik, hogy ő áldozat és a világ legrosszabb dolga történt vele) akkor egyáltalán nincs káros hatással a gyerekre(jó, nyilván nem csecsemőkről beszélek).

Nekem van egy nagyon jó barátom, őt is elég hamar beavatta egy férfi, akibe szerelmes volt, illetve a férfi is belé és mai napig jóban vannak.

Illetve ha jól tudom, Xy meleg celeb is csak a problémák elkerülése végett mondja azt, hogy 14 évesen jött össze a mostani palijával, valójában már jóval előtte együtt voltak.

Most akkor mi igaz ebből?

Az biztos, hogy nekem gyermekkoromban volt egy betegségem, ami nem is lett volna baj, ha nem fújják így fel, hogy úristen, szegény gyerek.

Így meg elhittem, hogy nekem milyen szar.

Aztán megszokták, abba maradt a sajnálkozás, én meg rájöttem, hogy nem is rossz nekem.



2015. aug. 5. 08:34
 1/2 fersk ***** válasza:
0%

Pedofília? Talán pederasztia...

[link]

2015. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"egyes pedofilok, akiket gyerekkorukban szintén ért abúzus" - itt van a kulcs. A bántalmazott gyerekekből lesznek bántalmazó felnőttek. A trauma feldolgozásának egyik eszköze, hogy az ember normalizálja azt, amit vele tettek, ennek tevőleges módja, hogy ő is ugyanazt csinálja másokkal.


[link]

2015. aug. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!