Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi hátráltatja a gravitációval...

Nevd kérdése:

Mi hátráltatja a gravitációval és/vagy mágnesekkel teremtett mozgási energia felhasználását?

Figyelt kérdés
Számomra meglepetés volt az a felismerés, hogy megdöbbentöen egyszerü módon energiát állithatunk elö az állandó mágnesek közti vonzóeröt felhasználva. Idövel azonban megszületett bennem az a felismerés is, hogy a jelenség csaknem mindnekit hidegen hagy. Elvileg bárkinek jól jönne az új, könnyen megteremthetö energia, de mintha képtelenek lennének elfogadni azt, hogy egyáltalán lehetséges létrehozni, ha pedig igen, akkor képtelenek meglátni az alapelv müködési módját. Azt a lehetöséget, amire mindannyian nagyon várunk, elvileg, egyszerüen képtelenek vagyunk felismerni jelenlétét. Kerressük szorgalmasan, de mikor megtaláltuk, akkor elvetjük, mert nem ismertük fel azt, hogy megvan amit kerestünk. Egy külön szociológiai tanulmányt érdemelne azoknak az okoknak feltárása, ami miatt kialakult ez a tömeges közömbösség még a szakemberek között is. Szakfórumon tettem közzé a témát, ahol hihetetlen közöny, kételkedés és primitiv ellenvetések fogadtak. Mitha valamilyen láthatatlan fátyol lepné el gondolkodásukat a témával kapcsolatban. Nem vagyok egyedül aki megértette az alapelvet, igy gondolom azoknak akik úgyancsak képben vannak, hasonló élményeik lehetnek a felfedezés publikálásával kapcsolatban. Ez az értetlenség néha elkedvtelenit, néha pedig feldühit. Tudom, hogy nem délibábot látok, hiszen másról is tudok aki szintén felismerte az alapjelenséget. Igy kizárom annak a lehetöségét, hogy saját szakmai tévedésem áldozata lennék.

2015. aug. 10. 19:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
72%
Írd le hogy mire gondolsz pontosabban, majd lesz egy két hozzászóló. Azonban felhívom rá a figyelmedet hogy ezidáig sok ezer ember gondolta úgy hogy felfedezte a spanyolviaszt de végül kiderült hogy mindegyik tévedett, vagy egyszerűen mitagyisten csaló volt.
2015. aug. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
89%

> „Igy kizárom annak a lehetöségét, hogy saját szakmai tévedésem áldozata lennék.”

Ez olyan nyitott a gondolkozásra vall, hogy látom, nem lehet téged meggyőzni semmiről. Így ezzel inkább nem próbálkozom.


> „Tudom, hogy nem délibábot látok, hiszen másról is tudok aki szintén felismerte az alapjelenséget.”

Ez esetben fogjatok össze, dobjatok össze egy kis pénzt, és szereljétek fel a házatokat az általatok megtervezett mágneses mozgási energiát kihasználó gépekkel, és ne fizessetek többet villanyszámlát. Aztán ha már elég pénzt megspóroltatok, akkor egy olcsóbb villanyautót is vehettek, és többet a benzinért sem kell fizetni.

Egész biztos vagyok abban, hogy ha mindenki látja a sikereteket, akkor drága pénzért veszik majd meg tőletek a technológiát. De amíg ez nem következik be, addig amit idevarázsoltál, az csak tömény duma.

2015. aug. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:

(részlet a motor most készülö dokumentációjából. Aki hajlandó a segitségemmel megismételni a kisérletet az jelentkezzen a skype: karvak.ferenc cimen. (skeptikusokra, vitatkozókra, aggályoskodó okoskodókra nincs szükségem))


Mágnesinga meghajtású impulzusmotor


100% tól nagyobb hatásfokú impulzusmeghajtásos motor készitehetö iker mágnesingával, amit adott nagyságú lenditö eröimpulzussal mozgatunk folyamatosan körpályán teljes körben egyirányban. A motor forgatásához szükséges energia nagyrésze az állórészben elhelyezett állandó mágnesek és a forgórész mágnesei közti vonzóerö segitségével megteremtett mozgási energia szolgál. Ennek köszönhetöen, az impulzusmotor átlagfogyasztása csökken söt nagyobb nyomatékra tesz szert mint a sztátormágnes nélküli. A müködtetéséhez szükség van bizonyos mennyiségü villamos energiára, viszont a forgástengelyen sokkal nagyobb nyomatékot kapunk az állandó mágnesek közt fellépö vonzóerönek köszönhetöen mintha csak kizárólag a befektetett villanyáramra támaszkodnánk a mágnesek vonzóhatását mellözve. Ebböl ered a motor 100% feletti hatásfoka. A szerkezet egyszerü és olcsó módon képes bizonyitani azt, hogy az állandó mágnesek vonzó/taszitóereje felhasználásával új, addig még semmilyen formában nem létezö energia keletkezik mozgási energia formájában, amit a gerjesztö energiával együtt a forgástengelyen jelenik meg. Tehát a klasszikus értelemben vett energiamegmaradás törvényét cáfolja. Az állandó mágnesek és a gravitáció erejével lehet munkát végeztetni. Erre is bizonyiték a szóban forgó motortipus.

2015. aug. 10. 19:57
 4/65 A kérdező kommentje:
#2 komment irója: szkeptikus vagy, aggályoskodó, kételkedö. Nincs dolgom veled. Befejeztük....nézzük a többieket.
2015. aug. 10. 20:05
 5/65 anonim ***** válasza:
93%

Bocsánat, csak az volt a kérdés, hogy mi hátráltatja, és én arra akartam célozni, hogy az, hogy még senki nem valósította meg rendesen.


Csak azért írok megint, hogy tiszta legyen, nem akartam senkit sem megbántani, és mint az elején írtam, én sem látom értelmét ennél sokkal hosszasabban vitatkozni.

2015. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:
#5: A célom, átadni tapasztalataimat. Olyan kell aki figyel, követ, hallgat majd ráérez a lényegre mint én is. Az alapelv nem tölem származik hanem Veljko Milkovic akadémikustól akit a szerb tudományos akadémia Nobel dijra terjesztett fel pont ezért a felfedezéséért. Beszéltem vele régebben személyesen is, viszont az én verziómról még nem. Tudományosan képzett egyénre van szükségem, aki akár matematikailag is képes megfogalmazni a jelenséget amire már én is ráéreztem. 2010 óta foglakozom a témával. A modell olcsón elkészithetö. Ingyen szaktanács.
2015. aug. 10. 20:20
 7/65 anonim ***** válasza:
70%

Hogy mérted a leadott mechanikai teljesítményt?

Honnan tudod hogy a hatásfok átlépte a 100%-ot?

2015. aug. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:

[link]


Bal oldalon klikk a "two-stage oscillator, pendulum pump"


Olvassátok el a találmányról szóló recenziókat is.

2015. aug. 10. 20:27
 9/65 anonim ***** válasza:
91%
Én elhiszem, hogy az energiamegmaradás törvénye csak egy adott viszonyrendszerben igaz és meghaladható, de amit írtál, egyáltalán nem tartalmaz információt arról, hogy hogyan akarja meghaladni. A mágnes egy nagyon lassan fáradó, hőveszteség nélküli "rugó", így ideális alapanyaga az "örökmozgóknak". Ezen túl... Nem tudom, hallottál-e az ún "Androméda-motorról". Annak a leírása egy kicsit meggyőző, de csak egy kicsit. Egy konkrét tervrajz jó lenne, egy konkrét prototípus még jobb, ha, mint írod, olcsón elkészíthető.
2015. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:

3 évvel ezel♫tti model verzióm van fent a videómegosztón. Azóta elkészitettem minöségesebben: https://www.youtube.com/watch?v=8RJF4OBa6eI


Létezik 3DSMAX 2016 ban készült verzió mechanikai szimulátorban. Nincs kedvem, se idö újra irogatni az egészet fórumon és válaszolgatni az unalmas kételkedök kérdéseire. Legjobban megérted ha te magad elkészited, kipróbálod. Fontos hogy interraktiv segitseget kapj közben azért, hogy megtudd melyek azok a lényeges pontok amire figyelni kell. Nem aggályoskodni kell, hanem dolgoznod.

2015. aug. 10. 20:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!