Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi befolyásolja a haj növekedé...

Mi befolyásolja a haj növekedésének ütemét, sebességét?

Figyelt kérdés

Milyen vitaminokkal fokozhatjuk?

Mivel nem hiszek a hajvégápolók meg hajvágás erejében.Csak a tudományban.A gyökerekben:)


2008. szept. 6. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

'A' vitamin.

De jobban jársz a répával, vajjal, stb. Azokat nem nagyon lehet túladagolni (ez zsírban oldódik).

2008. szept. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
E vitamin,cink
2008. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál azok genetikailag meghatározott dolgok. Csak azok érnek el "javulást" akiknek korábban volt valami "hiányuk". Ezért van a tévhit, hogy bizonyos vitaminok, anyagok serkentik a hajnövekedést vagy befolyásolják a haj tömegét. Ám a tévhit mégis valós alapokon nyugszik, mert szinte senki sincs aki elegendő vitamint venne magához. Az élelmiszereink messze nem tartalmaznak már annyi vitamint mint korábban.

Úgyhogy valóban javvulás érhető el:

"A vitaminok megfelelő mennyiségben történő szervezetbe juttatása nélkülözhetetlen az egészséges haj megőrzése érdekében. A legfontosabb hajtápláló vitaminok:

Az A-vitamin zsírban oldódó vitamin, ezért felszívódásához a gyomorban zsiradékra van szükség. Legnagyobb mennyiségben a tengeri halak májában, a sárgarépában, zöld növényekben fordul elő, továbbá a tojás sárgájában, tejben, vajban.

Valamennyi B-vitamin, különösen a B6-vitamin befolyásolja pozitívan a haj és a bőr növekedését, állapotát. Vízben oldódó, leggyakrabban az élesztőben, rizskorpában fordul elő.

A Biotin vagy más néven H-vitamin is fontos. Magas Biotin tartalmúak a növényi magvak, a burgonya és a tej. A tojásfehérje viszont elvonhatja a Biotint.

A C-vitamin nélkülözhetetlen az egész szervezet számára, vízben oldódó, a szervezet nem képes elraktározni, ezért minden nap folyamatosan pótolni kell. Fokozza a szervezet ellenálló képességét és az egyes vitaminok hatását. A zöld növényekben, a paprikában, citrusfélékben és csipkebogyóban található legnagyobb mennyiségben.

A magas kalcium tartalmú ételek fogyasztása is ajánlott. Ilyen élelmiszerek a tej, a sajt, a túró."


Betegségek gyakori tünete a hajhullás pl:vérszegénység, gyulladásos megbetegedés, candida.


Nem vagyok szakértő de én ezeket tudom róla.

2008. szept. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges táplálkozás. Főleg a sok fehérje. (A hajvégápolók egyébként szerintem a tudomány vívmányai...)
2009. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De akkor sem a hajvéged nő
2009. márc. 1. 18:33
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Evidens, hogy hajvéget nem tudsz növeszteni. A hajvégápolók sem. Csak rá akartam mutatni, hogy a tudományt szembeállítottad a tudomány egyik termékével.
2009. márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:-)
2009. márc. 16. 20:45
 8/8 anonim válasza:
100%
monoxidil _ (állítólag elég az 5%os készítmény)
2013. nov. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!