Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki e tudományá...

Van itt olyan, aki e tudományágak közül szereti/dolgozik valamelyikben?

Figyelt kérdés

Szociológia, pszichológia, jog (illetve politika), közgazdaságtan, (valamilyen) mérnök, kutató (fizika/matek).


Aki a fent említettek közül dolgozik/tanul valamelyikben, az tudna véleményt mondani róluk? Ez volt az álma? Megbánta? Nehéz elhelyezkedni? Mikor döntötte el, hogy az akar lenni?



2015. aug. 14. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Fizikus vagyok, az elhelyezkedés szerintem könnyen megoldható, a probléma inkább az, hogy főleg közalkalmazottként és annyira is fizetnek meg hiába van mesterdiplomád vagy jobb esetben doktorid is. Bsc alatt döntöttem el amúgy, hogy kutató leszek és akkor már tisztában voltam mennyit fogok keresni ezzel, szóval elég elhivatott vagyok.
2015. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Silber ***** válasza:

Vegyészmérnök vagyok.

Már hetedikes koromban tudtam, hogy kémiával akarok foglalkozni, tehát emiatt vegyipari szakközépiskolába is jelentkeztem. Jó ideig vegyésztechnikusnak akartam menni, de végül is jelentkeztem egyetemre és mérnökként diplomáztam. Ezt nem bántam meg - jóval nagyobb tudásbázissal rendelkezik az ember, több lehetősége van az életben, és nem utolsó sorban jobb fizetéssel is jár.

Elhelyezkedés... Úgy gondolom, hogy aki nem volt rest tanulni, jó esélye van állást kapni. Én egész életemben egyetlen (három fordulóból álló) állásinterjún voltam, azonnal fel is vettek. De ehhez megfelelő karakter is szükséges, mivel nem lehet mindenkire rábízni milliárdot tételeket és emberéleteket.

Mivel pedig az olajiparra specializáltam magam, ebből kitalálható, mely cégnél dolgozom.

2015. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kutatóként, fejlesztőként hol lehet elhelyezkedni konkrétan? És milyen nehéz bekerülni olyan helyre? Én tervezem, hogy megcsinálom a Phd-t, de konkrétan nem hallottam még, hogy hova lehetne vele elhelyezkedni, és mit lehetne vele csinálni, kutatóként, és hol, stb... Egyébként nekem 7-8. osztályos korom óta van ez a vágyam.
2015. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy a Normafa után vagy egy KFKI-telephely nevű komplexum (központi fizikai kutatóintézet) a legtöbb fizikus ott dolgozik, cska sajna közalkalmazotti jogviszonyban. Hely az éppen van a kísérleti atomreaktorhoz pl már keresnek egy ideje töltettervezőt csak nem találnak, mert nem tudnak sokat ajánlani inkább kimennek külföldre vagy a paksi erőműhöz az emberek.
2015. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Akkor kíváncsi lennék konkrétumra: Gépész, Villamos, vagy Mechatronikai mérnöki területen szerzett Phd-val hol lehet elhelyezkedni? A fizikust azt értem, arról tudok.
2015. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!