Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megérteni a létezés...

Hogy lehet megérteni a létezést? Egyáltalán fel lehet ezt fogni emberi aggyal vagy ezzel 1 milliárd év alatt se tudnánk mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni hogy hogy létezhet akármi is, oké hogy mondjuk tudunk pár dolgot milliárd évekkel ezelőttig, de aztán annyi.De mondjuk honnan "jött " az ősrobbanás anyaga (ha ez az elmélet igaz)? Elvileg mindig léteznie kellett valaminek, de ez felfoghatatlan szerintem.

Esetleg ha isten (vagy valami más felsőbb hatalom létezését elfogadjuk) ez a kérdés akkor is fennáll.

A semmiből nem lehet valami.


2015. szept. 4. 21:55
 1/7 anonim válasza:

Szerintem felesleges az élet nagy kérdéseivel foglalkozni. Jelenleg ezt nem tudjuk megválaszolni, de amúgy is mit kezdenénk ezzel az információval?

Majd meglátjuk mi lesz a halálunk után. HA létezik egy felsőbb hatalom, talán ő választ adhat a kérdéseinkre :D

2015. szept. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetetlen, hogy egy adott valami (élőlény, gép, robot, stb.) teljesen meg tudja ismerni saját magát. De ugyanúgy lehetetlen, hogy a környezetét is teljesen megismerje. Ugyanis a képességei korlátozottak, csak a saját meglévő eszközeivel tud véleményt alkotni. Sok olyan dolog létezhet még, amiről nem is tudunk, mivel nem érzékeljük őket közvetlenül. A tudomány segítségével ezek egy részét megismerhetjük (pl. kvantumok, DNS, stb.), de az összeset szerintem nem. Nem azért, mert magával a tudománnyal van baj, hanem azért mert a tudományt a mi saját, korlátolt agyunkkal és lehetőségeinkkel műveljük, másképp nem is tudjuk. És azért ne legyünk elszállva magunktól, egy csimpánznál az ilyen megismerést kizártnak tartjuk, hozzá képest az agyunk ugyan fejlettebb, de nem olyan hatalmas mértékben.

Valami értelme mindenképpen van kutatni a létezést, hiszen ha nem is értjük meg teljesen, azért tisztul a kép (például ma már a legtöbb ember egyetért azzal, hogy a Föld nem lapos). Szóval lehet haladni ezen a téren, de ez egy vég nélküli út. Sok filozófus az egész életét arra áldozta, hogy kidolgozzon egy olyan rendszert, amivel megmagyaráz dolgokat, majd más filozófusok, ugyancsak egy egész élet munkájával megcáfolták ezeket ez elméleteket, és sajátot hoztak létre.

Arra nem akarok reagálni, hogy a semmiből lehet-e valami, ezen a téren nem vagyok túl jártas, még a végtelen fogalmával se tudtam teljesen megbarátkozni. Szerintem fontosabb a létezést megtapasztalni, mint megérteni.

2015. szept. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet, én se vagyok híve a filozofálgatásnak csak néha felmerül bennem egy két kérdés, de szerencsére nem szoktam sokat töprengeni
2015. szept. 5. 09:34
 4/7 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

A filozofálás fejleszti az gondolkodást, a logikus összetett gondolkodást. Persze ahogy mindent, ezt sem feltétlenül kell túlzásba vinni.


Amúgy a létezést mindenki érti, igazából szerintem maga a tudat hogy létezel, a legegyszerűbb gondolat ami lehetséges. Maga az élet is onnantól kezd életnek számítani, semmint egy biokémiai jelenségnek vagy egy programnak, amikor a rendszer megérti hogy VAN!

2015. szept. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P. Hanni válasza:
0%
nekem,nem esett nehezemre: élsz, oszt kész meghalsz felmegy a tested a mennybe,vagy a kárhozatba, és ott maradsz ameddig világ,a világ.
2015. szept. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P. Hanni válasza:
elírtam!!! A lelked!!!
2015. szept. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:)
2015. szept. 26. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!