Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a tudomány és...

Mi a különbség a tudomány és a vallás által létrehozott világelmélet között?

Figyelt kérdés
Mind a kettőnél meg van magyarázva a világban történő események okai a tudományban a törvényekkel, a vallásban meg isten akaratával. De a különbség az lenne hogy a vallásban a világ kiszámíthatatlan és isten akarata által, a tudományban pedig előre kiszámítható és törvények végbemenése által működik?
2015. szept. 9. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

"A véletlen isten egyik álneve." (Tesla)

"A természet törvényszerűségei nem törvényszerűségek, hanem egy felsőbbrendű intelligencia működése, ami egyszerűen csak önmaga." (Einstein)

2015. szept. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a tudomány számítások, kísérletek ezreivel van alátámasztva, míg a vallás random kitalált mese.
2015. szept. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves büdös nyúl miért nem idézel Stephen Hawkingtól, Richard Dawkinstól vagy a többi sok ezer kiemelkedő kutatótól a mostani évszázadból akik mind ateisták?
2015. szept. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány a kísérletek (amelyeknek megvan a szokásos metodikája, a nagy egyedszámmal, az egymástól független reprodukálhatósággal, az ellenőrzött körülményekkel), megfigyelések alapján hipotéziseket állít fel, amelyeket az újabb kísérletek/megfigyelések vagy cáfolnak, vagy megerősítenek (de ezen utóbbi esetben sem "vésődnek betonba", hanem folyamatosan az újabb kutatások miatt - amit a folyamatos kételkedés hajt - válik egyre pontosabbá).


A vallás viszont hiten, dogmákon alapszik, amit esetleg a különböző értelmezések - lásd vallásháborúk, zsinatok, reformáció - billenthetnek ki, de nem szükséges alátámasztanni ezeket.

2015. szept. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 macska101 ***** válasza:
0%

Manapsag egyik se segit rajtunk , a Jovo inkabb "Istenben hiszek". " Nem e Vilagbol valo vagyok ",ateista "tudosok"a Bibliabol taplalkoznak,vagyis:Multi,Parhuzamos-Univerzumok,hurelmeletek,kvantum-fizika stb.

Templomba nem jarok ,mert nalunk ma(usa)a templom-pincejeben rejtegetik az illegalis menekulteket !!!!!

Ringyo a mai vilag , a tudomany Globalis-Melegedokre , ingyen-energia(orok-mozgo),szelmalom,napellem,hideg-fuzio stb. koncentral.Ez van ,s ennyit erdemlunk...

2015. szept. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 macska101 ***** válasza:
0%

3-as,

A mostani evszazad (homo-majom) szempontbol is sovanyka !!!! Isten es fejlett civilizacio , ugyanaz !!!!

Remelem az embert nem civilizacionak latod !!!

2015. szept. 10. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 macska101 ***** válasza:
0%

4-es,

Az emberi tudomany kiserletezik , es fejlodik!!!!

Miert szeretned azt , hogy az Isten is a Te szinteden KAPALJON ???????????????????????????????????????????

2015. szept. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%

3. felszólalónak:

"A táguló világegyetem nem zárja ki a teremtőt, pusztán behatárolja az időt, amely szerint munkáját befejezte." Steven Hawking: mindenség elmélete, 21. oldal)

2015. szept. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
80%

A vallás nem elméletet állít, hanem dogmát, amihez utána próbál bizonyítékot keresni. Ami stimmel hozzá, bekeretezve a falra teszi, ami ellentmond, azt gyorsan elveti, kiátkozza.

A tudomány bizonyítékokat, tényeket gyűjt és abból próbál elméletet kreálni. Ha az ellenőrzésnél ez stimmel, csinál rá törvényt. Ha nem stimmel, akkor az elméletet változtatja, akár elveti és csinál újat, amíg jó nem lesz.

2015. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagy különbség, ami a tudományok alapját adja, a vallás esetén pedig szó sem esik róla, hogy egy tudományos elméletnek előrejelző képességgel kell rendelkezni. Azon keresztül lehet ellenőrizni.

Vallás: Van X dolog, szerintünk Y az oka. Pont

Tudomány: Van X dolog, szerintünk Y az oka. Ha ez így van, akkor abból Z következik. Nézzük meg, hogy tényleg így van-e. Ha tudjuk, hogy Y és Z igaz, akkor abból Zs következik. Ellenőrizzük. Stb. Ezt az utolsó lépést több százszor ismételjük, és ha minden következtetés amit levontunk abból a bizonyos magyarázatból stimmelt, akkor lesz tudományos.

Így a tudománynak van egy beépített önjavító, önellenőrző mechanizmusa. Mert ha az Y magyarázat mégis hibás volt, akkor az arra való építkezés egyáltalán nem lesz eredményes. És akkor rájövünk a hibára. A vallásnak nincs ilyenje, ott egy dogmát kimondanak, és marad amíg valaki el nem dönti hogy mostantól más a dogma.

2015. szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!