Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Több diplomával rendelkező...

Több diplomával rendelkező emberektől kérdeznék?

Figyelt kérdés

Milyen diplomáid vannak és miért? Az elsőt megbántad, ezért mentél tovább? Tervben volt? Az 1. diplomád után elhelyezkedtél az adott területen, mellette csináltad a másodikat?

Megbántál bármit is? Nem volt rossz, hogy munka mellett még tanulnod is kell?


Előre is köszi a válaszokat! :)



2015. szept. 27. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Unatkoztam, dolgozni nem volt kedvem, szuleim tele vannak penzzel es finanszirozzak.
2015. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A harmadik diplomámat csinálom most. Nem bántam meg egyiket sem, az első végzettségemmel dolgoztam a második diploma megszerzése alatt. Most is dolgozok, olyan munkákat, ami a harmadik végzettségemhez kapcsolódik ugyan, de nem kell hozzá feltétlen diploma. Hosszú távon is ezt szeretném csinálni, csak már hivatalos papírral, és kibővített munkakörben.


Egyébként a végzettségeim összefüggenek, szóval bármelyikkel is helyezkedek el, a többinél szerzett ismereteket is használni tudom több-kevesebb mértékben.

2015. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Letudnád írni, melyek ezek a szakok? :) Csak kíváncsiságból kérdezem. Ha nem szeretnéd, nem kell.
2015. szept. 27. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ember többnyire azért szerez másik diplomát is, mert abban a témakörben, amelyben dolgozik, további ismeretek szükségesek. Például fizikus, matematikus; közgazdász, jogász.

Két fő változat van. Vagy nagyjából harmadévben elkezd az ember egy rokon szakterületet, vagy munka közben jön rá, hogy mennyire hasznos lehet még valami.

Az eléggé kizárt, hogy ilyesmit az ember megbánjon, hiszen azért teszi, mert kíváncsi (netán hasznos, például anyagilag).

Tudom, hogy sokan rossznak élik meg a tanulást, de én ezt elképzelhetetlennek tartom. Feltéve, hogy az ember kíváncsi természet.

2015. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 23 éves vagyok. Elkezdtem egy szakot külföldön, majd megszakítottam, mert nem éreztem jól magam. Most fejezem majd be a 2. szakomat, amit nem szeretek.


Azért akarok egy másik irányba újra elmenni, mert nem ez érdekel. Bár nem tudom, ennek mi lesz a vége, mert így még sokáig a tanuláshoz kötöm magam.

2015. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2009-ben végeztem, nem tudtam elhelyezkedni. Ezért egy rokon területen kezdtem el egy új Msc-t, amivel majd könnyebben találok munkát. Lehet, hogy felvennének, de mivel az utolsó tárgyam egy nagy mumus, ezért megvárom, hogy vagy kibukjak, vagy sikerüljön már végre elvégeznem. Aztán már csak a diplomamunka és az államvizsga marad.
2015. szept. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!