Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Raven teszten 59 pont mekkora...

Totya91 kérdése:

Raven teszten 59 pont mekkora intelligenciahányadost takar?

Figyelt kérdés
Nemrégiben találtam meg egy kiértékelésemet 19 éves koromból, most 24 vagyok és már nem emlékszem mi volt a pontos eredmény. ha valaki esetleg tudná segíthetne, hogy tudom kiszámolni.

2015. okt. 10. 19:54
 1/5 2xSü ***** válasza:
100%

A Raven teszt egy teszttípus. Ilyenből lehet csinálni 10 feladatos, meg 100 feladatos, meg 1000 feladatos tesztet is. Egy-egy feladatra lehet adni 1-től akármeddig pontszámokat.


De ha tudnánk, hogy hány feladat volt, abból hány feladatot oldottál meg jó, ha tudnánk, hogy mekkora volt a maximális pontszám, és te mennyit értél el, akkor sem tudnánk megmondani. Ez olyan, mint egy matek teszt. Lehet, hogy mindegyik feladat két egyjegyű szám összeadása, meg lehet mindegyik feladat egy-egy millenniumi probléma is, amire külön-külön óriási elismerés jár. Általában egy IQ tesztet úgy próbálnak belőni, hogy egy adott tartományban mérjen. Egy Mensa teszt alapvetően átlag feletti tartományban mér, ott a feladatok is bonyolultabbak, mert arra hivatott, hogy megtudják, az emberiség 98%-nál jobban teljesítesz-e vagy sem. Egy átlagos IQ teszt valószínű könnyebb feladatokat tartalmaz, mert ott az a cél, hogy az átlag körül mérjen jól. Egy értelmi fogyatékosságot felmérő tesztben meg jóval könnyebb feladatok vannak, mert ott meg pont egy alacsony értékre kell ráfókuszálni.


Ha elkészült a tesztsor, akkor lemérik. Kitöltik sok emberrel, megnézik, hogy milyen az eloszlása az eredményeknek, és ez alapján határozzák meg, hogy milyen pontszám mekkora IQ-nak felel meg. Ez még amúgy lehet, hogy nem is lineáris egyébként.


Célszerűbb kitölteni egy online tesztet. Vannak, amik egész jó pontossággal mérnek, pl.:


[link]

[link]

2015. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor kipróbálok egy újat, bár azóta szerintem sokat romlott sajnos az agyam minden téren.
2015. okt. 11. 08:32
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

"azóta szerintem sokat romlott sajnos az agyam minden téren."


"19 éves koromból, most 24 vagyok"


Ujjuj.

Nyugi, az öregkori elbutulás kicsit később jön.

2015. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2xSü ***** válasza:
100%

Lehet, hogy elfelejtettél tanultakat, vagy elszoktál a tanulástól, de az intelligenciád valószínű, hogy mérhetetlenül kis mértékben csökkent. Az IQ teszten elért eredmény a korral folyamatosan csökkenhet ugyan, de egyrészt nagyon lassan. Ha valamire egy problémát 18 évesen meg tudsz oldani, akkor valószínű jó eséllyel 50 éves korodban is meg fogod tudni oldani (leszámítva olyan tényezőket, hogy agyvérzés, Alzheimer-kór, stb…). Sőt minél magasabb az IQ-d, annál lassabb ez csökkenés.


Viszont hacsak nem szenvedtél el valamiféle a mentális képességeidre is kihatással levő betegséget, balesetet, akkor 24 éves korodra az IQ-d pont akkora, mint 19 évesen. (Nota bene egy rendes IQ az adott korosztályhoz mérten mér, így elvileg van az a kor, mikor már az is kimagaslóan magas IQ-t jelent, ha valaki fel tudja írni a nevét a tesztlapra.)

2015. okt. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Sőt az is lehet, hogy nőtt. Az IQ szint növelhető és fejleszthető.
2015. okt. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!