Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt elérni?

Hogy lehet ezt elérni?

Figyelt kérdés

Nagy lexikális tudással szeretnék rendelkezni, de hiába olvasok rengeteget, egy idő után elfelejtem.

Viszont vannak ismerőseim, akik valahogy mégis sikeresen veszik ezt az "akadályt".

Hogy lehetnék olyan, mint sok kvízműsor szereplője?

A legjobb, hogy nem is olyanról van szó, ami nem érdekel.



2015. okt. 16. 09:31
 1/4 spectator ***** válasza:
Nem tudom, hány éves vagy. Nálam (utólag derült ki), hogy igen jól bevált a következő: Volt két sorozat (Új Idők és Tolnai) sorozat lexikonunk. (@ 14 kötet!) Már kamasz koromtól kezdve, ha egy kis ráérő időm volt, rendszerint egy célzott szó keresésével kezdtem. Azután ebben a cikkelyben, -ahogy lenni szokott-, volt hivatkozás valami egyébre, oda lapoztam, és ezt a módszert követtem míg kedvem tartotta. Rengeteg dolog "ragad" így az emberre.
2015. okt. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szimplán olvasd ami érdekel és meg fog ragadni. Például rám ragad a történelem, de hiába olvasok orvosi könyveket, abból nem sokat jegyzek meg. Ezeket többször kell elolvasni.
2015. okt. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a memória nem időtálló. Ennek egyik oka, hogy asszociatív. Tehát egy dologról jut eszünkbe egy másik. A hatékony nyelvtanulás is ezen alapszik.


A "bemagolás" mindig rövidtávú, mert ez az agyterület tárolja. A megértés, a dolgok átlátása, összefüggésekbe helyezése kicsit bonyolultabb, magát a módszert is tanulni kell.

Mondok egy példát. A muhi csatáról tudja az ember, hogy a tatárjáráskor volt. Erről egy csomó dolog jut eszébe a fegyverektől a harcmodorig. Meg az, hogy mi mindent ismertek akkor az emberek. Így az is, hogy nem voltak géppuskafészkek, de a nyilak ellen akkor is kellett védekezni. Az ember elképzeli, mi állhatott rendelkezésre, mi kelel egy csatához, és hogy jut el az a tett színhelyére. Eléggé adódik a szekérsánc. De az ember tudja, miként zajlik egy csata. Néha hátrálni kell. Ezt egy besáncolt állapotból nehéz. Szóval így szép sorban, akár a konkrét csata korábbi megtanulása nélkül elég pontosan el fogom tudni mondani, mi történt, miért kaptunk ki.

2015. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. okt. 18. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!