Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Fahrenheit 28020 analóg...

A Fahrenheit 28020 analóg forrasztóállomásról van valakinek tapasztalata? Megéri megvenni hobbi célra?

Figyelt kérdés

2015. okt. 17. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

"Vettem egy Fahrenheit 28020-as analóg állomást. Egész jó darab, de egy apró dolog valahogy szemet szúrt:


A legalacsonyabb "hőmérsékleten" hagyva is egy idő után nagyon forró lesz (égeti az ónt, barnul a panel). Nem mértem még a hőmérsékletét, de erős a gyanúm, hogy nem a hőmérsékletet, hanem csak a fűtés teljesítményét szabályozza fázishasítással. Ez már csak azért is valószínű, mert a hozzávaló páka 230 V/60 W-os normál hálózati páka, amiben nincs hőszenzor."

2015. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hobbi célra simán jó egy hétköznapi weller páka is. Egyébként meg egy gagyibb forrasztóállomás is feltuningolható egész komolyra. Kicsit guglizol és máris kapsz pár száz és pár ezer forint közötti ráfordítással olyan kapcsolásokat (többségük teljes dokumentációval rendelkezik, vagyis van hozzá NYÁK terv stb...) amikkel egy egyszerű forrasztóállomás átalakítható olyanra, mint a drágább, komolyabb állomások. Én kb 10 éve vettem egy forrasztóállomást, ami szinte semmit nem tudott. Ezt kicsit feltuniztam, van ledsoros hőmérséklet jelzője, a pákahegy hőfoka szabályozható...

Egyébként fázishasítással is meg lehet oldani a hőmérséklet szabályzást viszonylag pontosan, csak matekozni kell egy keveset és jól tervezni.

A képességeid fejlesztésére tökéletes (és hasznos is) projekt hobbi szinten.

2015. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!