Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy mechanikus működtetésű...

Egy mechanikus működtetésű üzemanyag szivattyú milyen fordulaton működik optimálisan? (paraméterek lent)

Figyelt kérdés

Üdv!


Arra lennék kíváncsi, hogy egy mechanikus elven működő üzemanyag szivattyú (benzin esetén) milyen fordulaton látja el a motort optimális mennyiségű üzemanyaggal, ha a motor 1500-2000 ccm?


Azaz az 1980-as évek autóiba beszerelt alkatrészekről lenne szó. Pontosabban az átlagember számára elérhető járművek esetén. Szóva nem Audi quattro s1, és hasonló (igazából versenyre gyártott, csak a szabályok miatt megalkotott (mint pl Lancia Stratos) jármű esetén) gépeknél. Jellemzően Lada, Moszkvics és társaik...


Hogyan alakult ezen járművek üzemanyag szállítása a fordulat hatására?


Röviden:

A lambda érték jellemzően hol mutatott optimális értéket, azaz mekkora fordulatra tervezték a motort lambda 1 közelihez?


Előre is köszi a választ.



2015. okt. 23. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Ehhez szakirodalmat kéne keresni, nem hiszem hogy itt bárki ezt fejből meg tudná mondani neked.
2016. márc. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na igen, a szakirodalom segítene, de több erről szóló könyvet megvásároltam és mégsem kaptam választ a kérdésre. Bár az is lehet, hogy nem a jó könyveket vettem.

Bíztam abban, hogy egy régi szaki, aki még a nethez is ért, megválaszolja nekem ezt a kérdést.

(Anno egy autószerelő az érzékszerveire támaszkodva (semmi műszer) úgy beállította a Ladám karburátorát, hogy páran géppel (akkori) sem tudták.

Sajnos már nincs az élők sorában, hogy megkérdezhessem a varázslata lényegét.

Egyetlen kérdést tett fel, ami ez volt:

Verseny, zöldkártya vagy fogyasztás?


Aki nem értené:

Verseny:

Maximális teljesítmény, azaz nagy fogyasztás, és zöldkártyán bukta.

Zöldkártya:

A maximum teljesítmény, ami még zöldkártyán jó.

Fogyasztás:

zöldkártyán ez is átmegy, viszont pár lóerő beáldozva a fogyasztás oltárán.

Ladáknál volt a "no limit" beállítása. Ez azt jelentette, hogy a két pillangó egyszerre nyit és max teljesítményre beállítva.


szóval ilyen szakiban reménykedtem, hogy erre téved...

2016. márc. 25. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!