Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha Oroszorzág és az USA...

Lizzy93 kérdése:

Ha Oroszorzág és az USA együttműködne űrutazás fejlesztés, és terén, akkor lehet, hogy előrébb tartana az emberiség, és többet tudnánk a bolygókról, és az űrről? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha lehetséges lenne, szerintem még akkor se tartana az a szövetség sokáig, mert hát a két (szerintem) legbefolyásosabb országról/államról beszélünk, és lehet, hogy egy új világháborúhoz, vagy atomháborúhoz vezetne. És ott van még az Iszlám Állam. Szerintem úgy kezdenék, hogy lenyomják őket, vagy atombombát dobnak le a területükre. És szerintetek milyen probléma hatására mennének egymás ellen? És az EU hogy reagálna rá? Szerintem biztos kivennék a részüket, mert nagyban érintené őket. Ilyen esetben ha az országok különbözőket pártolják, feloszlana az EU? És szerintetek létre tudna jönni először ez az egyesség? Tudom, a 2. Világháborúban is hasonló történt, de azóta is sok más dolog volt.


Mivel alig (vagyis szinte semennyire se) értek a politikához, ez csak a gondolat csak úgy felvetődött. Szerintem biztos gondoltak már erre, ha igen megpróbálták? Előre is köszi a válaszokat :D.

14/L



2015. okt. 28. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszok és amerikaiak eléggé régóta többé-kevésbé együtt működnek, pl a Nemzetközi Űrállomás elsősorban eme két állam pénzéből épült (közösen), illetve az amerikai (és egyéb nemzetek) űrhajósai jelenleg orosz rakétákon jutnak fel (az ellátmány egy részével egyetemben).


Szorosabb együttműködésre lenne igény - a tudósok részéről. A politika meg gőzerővel igyekszik ezt megakadályozni, hogy mindenki sütögethesse a saját pecsenyéjét az ellenségeskedés tüze mellett. De a tudósok között azért nagyon sok közös projekt van ám.

2015. okt. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!