Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A kondenzátor fegyverzeteinek...

A kondenzátor fegyverzeteinek a külső részén az elektromos mező erősségét hogyan lehet kiszámolni?

Figyelt kérdés

2015. nov. 8. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Ott nulla
2015. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Inkább valamilyen szimulátor programban modellezd le és akkor az arányt tudni fogod méretarányosan a többihez is.
2015. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1.

0 szerintem nem lehet

[link]


Az hogy nagyon gyenge az lehet.

2.

Nekem pontos számítások kellenek amiket a szimulációs programmal nem biztos hogy lehet

de azért majd meg nézem hátha.

2015. nov. 8. 12:04
 4/11 anonim ***** válasza:

"Az elektródák szélein a villamos tér energiaminimumra való törekvése miatt a villamos térerősség csökken, az erővonalak tágulnak, az elektródákon kívüli térben pedig a villamos térerősség elhanyagolhatóan kis értékű. A gyakorlati számítások során a síkkondenzátor terét annak belsejében homogénnek, azon kívül pedig nullának tekintjük."

[link]


Amúgy nem is értem, mit értesz külső rész alatt. Melyik pontban?

2015. nov. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Az általad belinkelt kép nem kondenzátort ábrázol, hanem sík lemezekből készült dipólust. A különbség az, hogy a dipólus nem vezető, benne egyenletes a töltéseloszlás (mindkét oldalán van töltés), így persze, hogy odakint is lesz tér. Kondenzátornál a fegyverzet külső részén nincs töltés, így térerő sem. Annak egészen más az erővonalképe is.
2015. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4.

A fegyverzetnek azt az oldalát amelyik nem néz a másik fegyverzet felé. Ez elégé furára sikerült meg fogalmaznom.


" azon kívül pedig nullának tekintjük"

ha nullának takintjük akkor végülis nem az.


5.

Értem.


Köszönöm a segítséget

2015. nov. 10. 18:14
 7/11 anonim ***** válasza:

"A fegyverzetnek azt az oldalát amelyik nem néz a másik fegyverzet felé."

De ott is ahány ponton nézed, annyi értéket fogsz kapni. Ugyanis ott nem homogén a villamos tér.

2015. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A kondenzátoros (ha csak nagyon alacsony és nem nulla ott a térerősség) és a dipolúsos esetett is kérdezem.


Azt hogy töltéstől adott távolságra hogyan kell kiszámítani a tér erősséget azt tudom.

A kérdés hogy hogyan befolyásolja a térerőséget a másik töltés(ek).


Tehát mint írtad nem mindenhol ugyan olyan erős. Akkor hol a legerősseb és miből lehet tudni hogy mennyivel gyengébb a térerrőség a fegyverzett egy adott másik pontján.

Mennyivel gyengíti a külső részen lévő térerősséget a belső részen lévő töltések.


(kondenzátor esetében a külső részen nem másik töltések miatt lesz 0 a tér errőség hanem mert mindegyik a fegyverzeten lévő töltés a fegyverzet belső oldalán található? Dipolús esetben milyen hatása van belső részen lévő ellentétes töltéseknek a külső térerőségre? (mennyivel gyengíti, gyengíti-e ...))

2015. nov. 10. 22:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Végül is igazából mindegy, hogy a külső vagy a belső részen van-e a töltés, a lényeg inkább a fegyverzetek távolsága. Minél közelebb vannak, annál jobban lerontja az egyik fegyverzet térerejét a másik. szóval itt a geometrián van a hangsúly. A kérdés az, hogy mihez kell ez az eredmény, és mennyire pontosan.
2015. nov. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az eredmény nekem kell. Fizikai kíváncsíság.

A pontoság meg inkább valami közép út szerű. A legpontosabb amelyikhez még nem kell 20 oldalas kvantummechanikai számítás.

2015. nov. 11. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!