Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az elviselhetetlenebb? A...

Mi az elviselhetetlenebb? A folytonos viszketés, vagy tompa, de tartós fájdalom?

Figyelt kérdés
Nem véletlenül tettem Tudományok kategóriába a kérdést, mert itt pszichésen is meg kell vizsgálni a viselkedést egyes behatásokra. Alapvetően az ember a fájdalomtól fél a legjobban, de hajlamos véresre vakarni magát a fájdalomig, ha kínozza egy csípés.
2015. nov. 10. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a fájdalom - a viszketést figyelmen kívül lehet hagyni, a fájdalom azonban mindig vészreakciókat indít el (elvégre, ez a célja).
2015. nov. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is figyelmen kívül hagyom a viszketést. Ha fáj az rosszabb
2015. nov. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem évekig fájt tompán a vesekövem. Felőrli az ember idegeit egy idő után.

A viszketéssel az lehet a gond, hogy ha vakarjuk is, akkor durva sebek alakulhatnak ki. Vagy meg lehet állni, de az komoly frusztrációt okoz.

Nem tudom, melyik rosszabb. :)

2015. nov. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az is nagyon rossz, ha állandóan viszket egy érzékeny testrészed, attól sem nagyon tudsz aludni. Nem tudok dönteni, hogy melyik a rosszabb.
2015. nov. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem évek óta fáj a forgóm, és már együtt tudok vele élni és aludni.

Viszont ha viszket egy csípés, addig nem tudok elaludni, míg ki nem vakarom annyira, hogy már ég, és akkor lenyugszom. Télen a hátam is folyton viszket, attól is megtudnék bolondulni.

2015. nov. 11. 10:12
 6/6 anonim ***** válasza:
A hátviszketés lehet vérkeringési problémáktól. Próbálj hideg-meleg vizes váltott zuhanyzást, hátha segít.
2015. nov. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!