Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Észrevettétek már, hogy egyes...

Észrevettétek már, hogy egyes helyeken látszik, ahogy tágul az aszfalt? Különösen Mályi térségében. Van ennek tudományos magyarázata? És lehet ennek köze ahhoz, hogy Mályiban elég gyakran történnek autóbalesetek?

Figyelt kérdés

2015. nov. 11. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy tágul? Repedezik?

Egyszerűen tudományos magyarázata az, hogy a megbízott építőipari cég durván fele annyit tesz az aszfalt alatt lévő rétegből, mint amennyi szükséges volna. Hogy miért, azt bárki kitalálja.

2015. nov. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizony. A föld mozog. Tágul, összehúzódik, gyökerek nyomják, és például a föld alatti bányajáratok beszakadnak idővel. Ez aztán a felszínig eljut. Ha pedig olyan silány az útépítés, mint nálunk, akkor nem is kell aránytalan forgalom, az bizony magától tönkremegy.
2015. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám hogy repedezik... Arra gondoltam először hogy a szememmel lehet a baj, mert amikor a busz megáll Mályiban, mindig látom hogy a beton úgymond 'mozog', máshol viszont nem tapasztaltam ezt. A fizikai tágulást pedig úgy tudtam szabad szemmel nem látjuk.
2015. nov. 12. 14:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Elöszöris: a bitumen egy rugalmas anyag. a talaj meg mindig mozog : hő, nedvesség, állatok, növények. ezeregy okból képződhet benne üreg. ezek a járművek meg nehezek. a beruházó-kivitelező cégek nagyágyúi meg erőszeretettel könyvelik el a be nem épített anyagot is...
2015. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!