Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam a vákuumot két...

Hogyan oldjam a vákuumot két üvegedény között?

Figyelt kérdés
A pohárba tett gyertyámat úgy oltottam el, hogy egy másik poharat borítottam rá. Most viszont azt veszem észre, nem tudom szétszedni őket :-) Félek, ha rosszul nyúlok hozzájuk, eltörnek. Mit javasoltok?

2015. nov. 14. 14:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Légyszi tényleg küldj már egy fotót! Komolyan érdekel! Most kipróbáltam az előbb több pohárral, de egyikkel se sikerült. Milyen poharakkal csináltad?
2015. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az egyik gyertyatartóként funkcionál - amíg el nem fogy belőle a viasz. Vastagabb falú pohár. A másik, amivel leborítottam, az meg egy sima vizespohár, közepes vastagságú üveggel. Semmi extra. Amúgy tényleg fel lehet ide rakni képet is?
2015. nov. 14. 21:28
 13/26 EagleHUN ***** válasza:
100%

Egyébként 9-essel értek egyet a melegítés segíthet.


Ugyanis a két poharad közt nem vákuum van csak valamivel kisebb nyomású a levegő bent mint kint. Ez a nyomáskülönbség ami összenyomta a két poharat.

Szóval ha a poharak közti levegőt visszamelegíted annyira, mint amikor a ráborításkor volt, azzal megszünteted a nyomás különbséget. Ergo a két pohárnak ha csak össze nem szorult szét kell esnie viszonylag kis erőtől is.

2015. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
26%
Esetleg cuppantsd rá a szád és kezd el fújni a levegőt. Ha nem történik semmi akkor menj odébb
2015. nov. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
... és Te majd megmutatod, hogyan kell! :-D Oké, benne vagyok!
2015. nov. 15. 09:28
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Én a :

[link]

- ra szoktam feltölteni, aztán ide másolom a linket.

2015. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, légyszi töltsd fel a képfeltöltésre és linkeld be, mielőtt szétszeded! Komolyan, már csomó pohárral próbáltam csomó felállásban, de sose alakult ki vákuum. A gyertya egy pillanat alatt elalszik, amint ráborítom a másik poharat és semmi szívást nem érzek, pedig légmentesen borítom rá...
2015. nov. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Wadmalac ***** válasza:
Belső pohárba tölts hideg vizet, külsőt ereszd bele meleg vízbe, fogd a belső pohár felső peremét és várj egy percet, közben néha óvatosan emelgesd, elég hamar le fog esni a külső pohár. Ha a két pohár közt felmelegedő levegő kevés, akkor a hőtágulás különbsége fogja szétválasztani.
2015. nov. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hopp, bocs, most vettem észre, hogy a leírás szerint szájjal vannak összeragadva, nem egymásba tolva.

Gondolom az egyik szája a másikban van, nem egyforma átmérőjűek. A belsőt hűteni kell, mondjuk hidegvizes ronggyal körbefogni, a másikat meleg vízbe tenni, melegvizes csap alá tartani.

Mindenképpen csak ronggyal fogd, mert nem kizárt, hogy el fog pattanni valamelyik.

2015. nov. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Na, akkor itt vannak a képek, remélem, látható minden rajtuk, annak ellenére hogy a telefonom kamerája nem a legjobb. Már tegnap csináltam párat a poharakról, de utána nem találtam a mobilon :-) Szóval köszi az érdeklődést, elemezzetek. Amúgy most már inkább attól tartok, nehogy elengedjék egymást - főleg ne úgy, hogy aztán valami össze is törjön - rajtuk kívül :-) [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. nov. 16. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!