Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam a vákuumot két...

Hogyan oldjam a vákuumot két üvegedény között?

Figyelt kérdés
A pohárba tett gyertyámat úgy oltottam el, hogy egy másik poharat borítottam rá. Most viszont azt veszem észre, nem tudom szétszedni őket :-) Félek, ha rosszul nyúlok hozzájuk, eltörnek. Mit javasoltok?

2015. nov. 14. 14:04
1 2 3
 21/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát ez a spontán mérnöki tervezés csúcsa. :D

Egyébként most már tutira a hőtágulás miatti szorulás vagy ékelődés tartja össze, nehezen képzelem el, hogy olyan légzáró lenne, hogy még mindig a vákuum fogja. :)

2015. nov. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Szorulás vagy ékelődés? Nem tudom. Mint látod te is a képeken, a két "száj" mérete közel ugyanakkora, óvatosan is tettem rá a poharat mikor el akartam oltani a gyertyát - féltem, hogy lecsúszik.
2015. nov. 17. 13:23
 23/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

A képekből sajnos nem látszik egyértelműen, hogy csak homlokfelülettel érnek össze, nekem úgy tűnt, mintha egyik a másikban lenne, de akkor tévedtem.

Hát, akkor, ha valóban csak a vákuum tartja, akkor q jól zár. :D

Az iparban az ilyen tömítő felületillesztéseket fáintos technikával állítják elő (fémeknél leppelés), hogy ilyesmi két üvegpohárnál csak úgy véletlenül legyen, az csodával határos. :D

2015. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Nem, nincs "egyik a másikban". Megnéztem. Ráadásul nem is tökéletesen egyforma a két "száj". Hát, örülök, hogy tetszik a dolog, most már nagyon remélem, hogy nem engedik el egymást. Amúgy mikor még próbáltam szétszedni őket, naggggyon össze voltak szorulva - most már dehogy feszegetem!! :-) :-)
2015. nov. 17. 19:15
 25/26 dq ***** válasza:
Ez hülyeség, billentõ irányú erõhatás ellen nem tartja ellen lényegében semmi.
2017. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Wadmalac ***** válasza:

"Ez hülyeség, billentõ irányú erõhatás ellen nem tartja ellen lényegében semmi."


Az üveg-üveg súrlódási tényező körülményektől függően 0,5-1 is lehet. Egy ilyen összeszorulásnál akár több 100 N feszítőerő is felléphet, értelemszerűen a súrlódóerő is ilyen léptékű.

És mivel az üveg folyékony, minél tovább áll együtt, ha csak mikoronos mértékben is, de egyre jobban egymásba nyomódnak és így még alakkal záró kötés is létrejön.


Szóval azért tudnak ott elég szép erők létrejönni.

2017. jan. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!