Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jobb lenne nekünk ha a bogarak...

Jobb lenne nekünk ha a bogarak szintjén érzékelnénk csak a fájdalmat?

Figyelt kérdés
régebben azt állították hogy a bogarak nem érzik a fájdalmat, aztán azt tippelik talán valamiféle egyszerűbb ingerként élik meg, most nem tudom mi az álláspont ebben, kérdés jobb lenne nekünk is így? gondoljatok bele a rengeteg nő akik gyötrő fájdalommal teljesen megbénítva vészelik át a menstruációt, vagy a migrénes rohamokkal küszködők, a halálos betegek gyötrő fájdalmai, stb. jobban oda kéne figyelni a testünkre ez tény, de ezen kívül mi hátránya származna?
2015. nov. 16. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lenne jobb, csak bizonyos fájdalmaknál.
2015. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Ez igaz.

De néha jól jön ha érzed hogy fáj valami. Például nem is tudom... fájó derékkal nem fogsz akarni nagy súlyt emelni. Ha nem éreznéd a fájdalmat akkor felemeled a nagy súlyt, de bele is rokkansz utána.

2015. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Ha nem is a bogarak szintjén, de az biztos, hogy az emberi test teljesen indokolatlan mértékű fájdalmakat képes generálni. Akinek már volt pl vesegörcse az tudja miről beszélek.

Mi értelme a bénító fájdalomnak? Nem tudom. Evolúciós szempontból sem látok benne semmi értelmet, inkább csak hátránya van. Nem véletlen, hogy az orvosi beavatkozások egy lényeges területe a fájdalomcsillapítás; amit a természet elkúrt rajtunk, azt mesterségesen próbáljuk meg kompenzálni.

2015. nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
47%
Miből gondolják, hogy a bogarak nem éreznek fájdalmat? Azért, mert nem visít vagy grimaszol?
2015. nov. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4.-nél a pont

Én előző életemben bogár voltam, és hatalmas fájdalmakat kellett elviselnem (egy ideig).

2015. nov. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem örülnék ha nem éreznék fájdalmat, pedig már vesekőtől nyílt törésig mindenem volt.


Pl eltörik a kezed(nem nyílt törés), de nem érzed, mert nem fáj. össze vissza fog összeforrni. ami miatt sokkalta könnyebben fog megint széttörni, alig fogsz tudni megemelni valamit.


A fájdalom gátolja meg a gyereket, hogy ne vágja le, ne gyújtsa fel a kezét, ne ugorjon le a magasból

2015. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam hogy egyáltalán nem érezni a fájdalmat, csak nem ilyen szinten. lenne egy érzés a kezedben hogy valami nincs rendben vele...azt meg épeszű ember észreveszi ránézésre ha eltörik és deformálódik a keze
2015. nov. 17. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!