Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az emberek által beszélt...

Ha az emberek által beszélt összes nyelvet megtudtuk fejteni hogy melyik szó mit jelent, akkor az állatok beszédét még hogy-hogy nem?

Figyelt kérdés
Vagy szerintetek elfog jönni valaha is az az idő mikor érteni fogjuk hogy a kis kedvencünk mit nyávog vagy ugat nekünk, és fordítva hogy érteni fogja hogy mit is mondunk neki?

2015. nov. 24. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Mert az nem nyelv, nem 'beszélnek'.

Kb. olyan, mint amikor mi sóhajtunk, nyögünk, nyöszörgünk. Ennél több nincs benne.

2015. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De akkor egymással hogyan komunikálnak?
2015. nov. 24. 09:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszélgetnek egymással.

Jeleznek bizonyos dolgokat, de az nem beszélgetés.

Nem is gondolkodnak úgy, mint az ember.

2015. nov. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Érteni értheted, valamilyen szinten, de az állatok kommunikációja nem nyelv, nem szavakkal beszélnek és gondolkoznak, mint mi. Például egy kutya kommunikációs készlete nyilvánvalóan korlátozottabb mint az emberé, az ugatásból, nyüszítésből sosem lesz összefüggő szöveg vagy szavak.

Viszont ha régóta van kutyád, neked is feltűnhetett már, hogy azért ugatás és ugatás között is van különbség, egész máshogy jelez ha el akar kergetni valakit, ha téged üdvözöl amikor hazaérsz, ha valami izgalmasat talált vagy ha éhes. De ha belegondolsz, ezek általános dolgok, a kutya kommunikációja nem egy jelölő nyelven alapul, nincs külön ugatás ami azt jelenti hogy "asztal", vagy hogy "most borjúhúsos konzervet kérek vacsorára". Inkább úgy mondanám, az ugatás mikéntjéből a kutya pillanatnyi érzelmi állapotára lehet következtetni.

Vagy kisgyermekes anyákon látom sokszor, hogy azonnal tudja mi baja a babának, mert máshogy sír, ha fáj valamije, ha megijedt vagy ha éhes. De olyanról még nem hallottam, hogy bárki azt is tudta volna egyből hogy almapürét kér a picur, sárgarépásat vagy inkább langyos tejet. Maximum ha válogatós a gyerkőc, és az almáson kívül semmi mást nem eszik meg :D

Mert ettől még az ugatás az ugatás, a sírás pedig sírás marad.

2015. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a kutyáim hangjelzéseiből pontosan tudom, hogy jön valaki, ezen belül azt is, hogy idegen, vagy ismerős. Tudom amikor örül, tudom amikor féltékeny, vagy épp enni szeretne már. A hangokon kívül még kommunikálnak a tekintetükkel, mozdulataikkal. Teljesen kivehető a számnék, hogy : Nézz már rám, simogass már meg végre.

Ennél többet ne láss bele.

2015. nov. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5. Voltam. Ja és egymással hogyan kommunikálnak? Pont így ahogy velünk. Ha kint az utcán ugatás folyik, akkor egymásra néznek, mintha megbeszélnék egymással, hogy "Fussunk a kapuhoz?" És akkor egyszerre futnak.

Persze az agyukban ez sem szavak formájában képeződik le, hogy "fussunk".

Bármilyen hihetetlen, de ellenben rengeteg mindent megértenek a beszédünkből. Viszont azt feltételezem, hogy itt sem a szavakon van a lényeg,hanem a hangsúlyon, valamint a magánhangzókon.

Ha a Zsömle helyett azt mondanám neki, hogy bögre, arra is figyel.

Ha leszidom valamiért, mondhatok bármilyen szavakat, a lényeg a hangsúlyon van: "Mit csináltál már ide megint???"

Ha pontosan ugyanabban a hangsúlyban azt mondanám "Géza kék az ég", és mindig ezt mondanám a továbbiakban, ha rosszat csinál, akkor azzal párosítani, hogy bepisilt, vagy gödröt ásott.

2015. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ember sem csak szavakkal kommunikál, hanem szavak nélkül is. Az állatoknál csak ez utóbbi létezik, és egyes fajoknál már viszonylag jól ismerik.

[link]

[link]

2015. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még egy példa:

[link]

2015. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
egyetértek a fentiekkel, bár a kérdésben nem tudok párhuzamot vonni az állatok "beszédének" a megfejtése, és az emberi "beszéd megfejtése" közt, ha már az emberhez sokkal közelebb áll az ember, miért kellene megfejtse azt, mintha az ember kapcsán is valami külön "fajról" beszélnénk:))
2015. nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!