Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne akkor? Időutazás :D

Blade Bone kérdése:

Mi történne akkor? Időutazás :D

Figyelt kérdés
Ha a jövőbeni énem visszautazna az időben tegnapra, és ott a tudtomra adna valami infót, amiről ugye mai szepontból nem tudok. Lehetséges lenne az esetleg, hogy az infó csak úgy az időutazás pillanatában bekerülne a memoriámba, vagy újraélném a napot?

2015. nov. 25. 23:36
1 2
 1/16 Salx Narval ***** válasza:
93%
Mivel ez lehetetlen a kérdésedre sincs válasz. Persze ettől még el lehet játszani a gondolattal de igazolást ne várj senkitől.:D
2015. nov. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Tislerics Máté ***** válasza:
100%
Szerintem nem történne semmi. (Elmondaná azt ennyi, menne minden tovább.) De az biztos hogy nem úgy folytatódna a világ ahogy az időutazó anno megtapasztalta. Egy kis változás az életben óriási láncreakciót indít el ami végül mindent megváltoztat. Pillangó effektus!
2015. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Mondjuk ha csak 1 napot menne vissza másik te! akkor talán nem változna olyan sok minden!


Amúgy le is tesztelheted milyen lenne ha összedolgozhatnál a jövőbeli éneddel:


https://www.youtube.com/watch?v=G-oOnYaYxqM


:D

2015. nov. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
:D Hát igen csak játszom a gondolattal. Egyébként érdekes lehet ez a pillangó hatás, mert pl ha jövő fia menne vissza az időben, és saját magával tenne változást, mint amire én is gondoltam, és tegyük fel kimondat olyan dolgokat múltbéli énjével, amik egy kapcsolathoz vezetnek, akkor abban a percben azonnal megváltozna a jövő és a sráccal biztosan történne valami, hiszen a múlton változtatott. Én nem tudom valahogy azt elképzelni, hogy az időutazó visszakerülne az utazás pillanatába, folytatva az életét, de már a változtatásokkal. Láttátok az Almanach project címü filmet? :D Ebben is voltak ilyesmik, de annyira ködös az egész, ha így megnézve feltalálják. :D Szóval ezért nem értem, mert nekik pl a filmben nem teremtek ott csak úgy a változtatások miatti emlékek, és így értelmetlen is az egész film. Hiszen ha rendezné magát az univerzum, ilyen hibák nem lehetnének. :D
2015. nov. 26. 17:14
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyébként valahol azt olvastam, hogy egyes tudósok szerint az idő nem egyvonalú, hanem függőleges és vízszintes irányban is halad. Ez miatt jöhet létre az időutazás. :D Meg mások szerint egyszerre létezik múlt, jelen és jövő. :D
2015. nov. 26. 17:19
 6/16 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen, érdekes dolog a pillangóhatás is, az időutazás szempontjából viszont párhuzamos világok sokaságát engedi feltételezni. Azért gondolom így mert szerintem ha valami megtörtént egyszer az lezárt történet, ha megváltoztatja valami a múltat mondjuk egy feltételezett időutazó beavatkozása, akkor az onnantól egy teljesen más jövőt eredményez. A megváltoztatott múlt szerintem csak egy párhuzamos világban folytatódhat, a jelenlegi világra nem lehet hatással, hiszen az már megtörtént tényeken alapul. Pl olyan nem lehet, hogy valami, vagy valaki egy világon belül létezett és nem is létezett, valami megtörtént ill nem történt meg, vagyis nem jöhetnek létre paradoxon helyzetek. Persze ez az elmélet is sántít, hiszen felveti a kérdést, hogy az időutazó hová, melyik világba tér vissza, esetleg mindegyikbe?:D Ahhoz is színes fantázia kell, hogy valaki azt feltételezze, hogy egyszerre több különböző világban élünk mit sem tudva a sok száz, vagy ezer énünkről akik egy másik dimenzióban tengetik mindennapjaikat.:D Ezért tartom én kizártnak a múltba történő időutazást, a jövőbe talán, de csak a visszatérés lehetősége nélkül, vagyis onnan kell tovább élnie ahová érkezett.
2015. nov. 27. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Tislerics Máté ***** válasza:

,,Az időnek egyetlen oka van; Minden nem történhet egyszerre." (Albert Einstein)


Egyet értek Einstein úrral! Szerintem a világon minden, mindig megtörténik! Az idő az ami ezt elosztja, és megfigyelhetővé teszi.


Visszamehetsz, átírhatod a múltat, de attól még létezik olyan párhuzamos valóság is, ahol ezt nem tetted meg, és minden megy tovább ugyan úgy... :)

2015. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tislerics Máté ***** válasza:

"Szerintem a világon minden, mindig megtörténik!"


pontosabban: Előbb-utóbb minden megtörténik...(végtelenségéből adódóan)

2015. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Huhh, hát igen ezek miatt elég furán alakulnának ki a helyzetek, hiszen egy ember rengeteg másik ember életére is hatással van, minden nem tűnhetne csak úgy el. Régebben néztem egyébként egy ilyen sci-fi sorozatot ami lényegében a párhuzamos világokról szólt, nagyon érdekes volt. Bár sok időt megjártak benne, az igen furcsa volt, hogy sosem találkoztak önmagukkal, pedig szinte minden klappolt az ő életükkel. Szóval tényleg színes fantázia kell ahhoz, hogy ezeket el tudjuk képzelni. :D Egyébként most eszembejutott még egy film, ami a párhuzamos világokról szólt, ebben a srác mindig megölte a másik dimenziókban lévő énjeit és ezáltal mindig erősebb és erősebb lett. :D Ez valamilyen szinten alá is támaszthatná azt, hogy nem függünk a másik dimenzióbeni énjeintktől, bár ezt csak így halkan jegyezném meg. :) Einstein egyébként tudhatott valamit, bámulatos egy elme volt.


Valahol egyszer olvastam egy furcsa gondolatot még ennek kapcsán, ami az emberi mértékekről szólt, miszerint az idő és még sok más, csak nekünk embereknek szab határt, mintha magunkat szabályoznánk ezekkel az egységekkel. Fura érzés kapott el mikor ezen sorokat olvastam, és valamelyest, lehet hogy ez a gondolat is rejt némi igazságot, hiszen az őseink nem tudtak repülni semmilyen formában még, viszont a madarak már igen. :) Lehetségesnek gondolnám, hogy ennek az időutazós történetnek is van valami természetes változata. :D

2015. nov. 27. 18:09
 10/16 Salx Narval ***** válasza:
Ha utazni nem is tudunk, de a múltba visszanézhetünk akkor amikor a csillagokat nézzük, hiszen a fénysebességnek véges értéke van, így a csillagok fényének idő kell amíg eljut hozzánk. Biztos halottátok már a tükörképünkkel kapcsolatos okfejtést, miszerint a tükörben a múltbéli magunkat látjuk, hiszen időbe telik bármilyen kevésbe is, amíg elér a szemünkhöz a fény és az agyunk képpé alakítja. Tehát az emberi szem és érzékszervek csak a múltat tudják érzékeli, bármennyire tűnik ez jelennek számunkra. Ráadásul egyes betegségeknél, rendellenességeknél még lassulhat is az érzékelés mértéke, akár drasztikusan is. Ezt csak úgy érdekességkép írtam, hátha érdekel valakit ez a téma is.:D
2015. nov. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!