Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne akkor? Időutazás :D

Blade Bone kérdése:

Mi történne akkor? Időutazás :D

Figyelt kérdés
Ha a jövőbeni énem visszautazna az időben tegnapra, és ott a tudtomra adna valami infót, amiről ugye mai szepontból nem tudok. Lehetséges lenne az esetleg, hogy az infó csak úgy az időutazás pillanatában bekerülne a memoriámba, vagy újraélném a napot?

2015. nov. 25. 23:36
1 2
 11/16 Ozmium42 ***** válasza:
Minek mennél vissza a múltba holnap, ha már ma megtudod, amit tudnod kellett?
2015. nov. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Na igen ez is egyfajta múltnak tekinthető, nagyon érdekes ez is, meg ugye az agyunk is, mivel abban is létezik a múlt amit már megéltünk, sőt valamilyen formában még a jövő is, mert egészen egyszerű oknál fogva képesek vagyunk arra, hogy ha nem is pontosan, de tudjuk mit fogunk csinálni pl holnap. :D Egyébként kíváncsi lennék, hogy a hatás ellenhatás elmélet kihat e a bolygónkra is, hogy létezik e hátramenetben is. :D


Amúgy azért menne vissza a holnapom énje, hogy infót közöljön, így amit ma elrontottam, azt a holnapból tegnapra utazva korrigálná a holnapi énem. :) Így ebből adódóan voltam arra kíváncsi, hogy a jelenben mik történhetnének az emlékekkel. :D

2015. nov. 29. 23:51
 13/16 Ozmium42 ***** válasza:
De ha visszautazol az időben, és korrigálsz valamit, akkor utána már okafogyott lesz visszautazni az időben, mert nem történik meg az, amiért eredetileg visszautaztál. Így viszont nem lesz korrigál. Paradoxon.
2015. nov. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igen, de csak miután már megtetted a visszautazást. Pont erre voltam amúgy kíváncsi, hogy mi lesz így az emlékekkel. Mert ugye, ha a jövőm ( x ) amit nem ismerek visszatér a múltamba és változtat, akkor x-nek már a múltban el kéne tünnie, mivel a változás behozásával az ezáltal megélt jövőmben már lehetséges, hogy nem valósulna meg ez az út, mivel a korrigálás megszüntette lényegében az okot, amiért utaztunk. Ebből kifolyólag viszont nem tudom mik lehetnének az emlékekkel, mert tény, hogy a változtatás pillanatában a jövő és a múlt találkozik.Szóval fura. :/
2015. nov. 30. 21:57
 15/16 Ozmium42 ***** válasza:
Párhuzamos idősíkokkal lehet feloldani. Vagyis az a jövő, ahonnan visszautazol, megmarad, de az időutazással egy párhuzamos történelmet hozol létre, így a két idősík villaszerűen leágazik attól a ponttól, ahol a módosítás történt. Az eredeti idősík 3rintetlen marad, ezért megtörténhet az időutazás, a másik a módosult jövő, ahol okafogyott az időutazás. Persze ez neked, az első jövőből sovány vigasz, főleg, hogy szerintem nem tudsz visszatérni a kiindulási pontra.
2015. dec. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Na hát ez érdekesen hangzik :) de hogy ha megmaradna feltehetően a kiindulási idő, akkor mi gátolná meg a visszautazást? Egyébként szerintem ebben lehet valami, mert ahogy végiggondoljuk, az nem lehet magyarázat, ha csak úgy eltűnnek emberek..
2015. dec. 2. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!