Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak az ELTE-n van koreai...

April Jeannette fan kérdése:

Csak az ELTE-n van koreai szak vagy van egyéb egyetem/fősuli Magyarországon ahol lehet koreait tanulni?

Figyelt kérdés
Igazából nem rég döntöttem el hogy a koreai nyelvvel/kultúrával szeretnék foglalkozni és lehetőség szerinte kint is dolgozni/tanulni viszont ehhez kimondottan szükséges a nyelv tudás ugyanis eddigi tájékozódásom szerint a koreaiaknak nem nagyon megy az angol. (9.-es gimnazista)

2015. nov. 27. 21:09
 1/3 anonim válasza:
Keleten eleve nem nagyon feküdnek rá az angol nyelvre, de ha élni és dolgozni akarsz kint, akkor nyilván meg kell tanulnod a nyelvet. Én csak az ELTE-ről tudok, hogy indít koreai szakot, de ha felvesznek másik keleti szakra, akkor minornak felveheted a koreait (tudtommal). Én Károlis japános vagyok, és itt két félévig kötelező egy második keleti nyelvet is tanulni, ami lehet a kínai vagy a koreai, de nyilván mi Japánról tanulunk elsősorban, csak van ilyen lehetőség is.
2015. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia :)

Koreai szak csak az ELTE-n van, én is oda járok. Viszont koreai nyelvet tanulhatsz máshol is Budapesten, a Koreai Kultúrális Központban vagy a Keletei Nyelvek Iskolájában. A minorról meg annyit, ha felvesznek egy keletes szakra, ne válassz hozzá nyelvi minort mert nagyon nehéz lesz. Persze mindenkinek máshogy megy, de a többségnek nagyon nehéz.

Ha gondolod írhatsz üzit. :)

2015. dec. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek ^^ :) Mindenképpen utánuk fogok keresni :D
2015. dec. 15. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!